Facebook

Český horolezecký svaz

ČHS členství, informace

ČHS servis pro členy

Skály

Vzdělávání

Mládež

SP Nanjing

SP Nanjing
02. 05. 2017 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

V čínském Nanjingu se ve dnech 29. - 30. 4. konal další závod Světového poháru v lezení na rychlost a boulderingu.

 Martin v Nanjing

V lezení na rychlost se prezentovalo 40 závodníků. Český reprezentant Libor Hroza ml. postoupil z kvalifikace se čtvrtým časem, bez problémů zvládl osmifinále, ale ve čtvrtfinále odstartoval předčasně, což dle nových pravidel znamená okamžité vyřazení. Libor Hroza tak obsadil stejně jako před týdnem v Chongqingu 8. pozici a v průběžném pořadí SP po dvou závodech figuruje na děleném 8. - 9. místě. Vítězem závodu se stal Reza Alipourshenazandifar z Iránu, který zároveň časem 5,48s o 12 setin sekundy posunul hodnotu světového rekordu, který dosud držel Ukrajinec Boldyrev.

Světový rekord vytvořila i vítězka v kategorii žen Iuliia Kaplina, když vylepšila vlastní světový rekord z minulého týdne na hodnotu 7,38s.

 

V boulderingu se mezi 83 muži představil i Martin Stráník. K postupu do semifinále mu chyběl jeden top, když stavěči jeho kvalifikační skupinu příliš nezvládli a tak se v ní rozhodovalo prakticky jen na čtyřech boulderech. Martin Stráník skončil na 26. místě a v průběžném pořadí SP mu patří 23. příčka. 

Martin k závodu napsal: "V Nankingu nás přivítalo opět celkem pěkné město a tropické teploty. V kvaldě se mi nedaří přelézt první lehký kolmáč, neustojím stup v kroku do Topu a to mě nakonec stojí postup do semifinále, začínám mít z kolmáčů komplex. Další tři bouldery jsou spíše silové a ne extra těžké, problém je špatně čitelný program. Daří se mi jimi celkem v pohodě projít se dvěma opravami. Poslední kolmice je čirý peklo, kde nikdo nic nepředvede. Celkem 3t na 5p stačí na 26 místo, podobně jako v Chongqingu a podobně i tady byl postup blízko, ale štěstí nepřeje... a síla je k ničemu." 

 

Vítězem se se v kategorii mužů stal Japonec Keita Watabe, v kategorii žen si prvenství připsala Shauna Coxsey z Velké Británie.

 

Světový pohár v boulderingu pokračuje již o tomto víkendu v Japonsku, dalším závodem v lezení na rychlost dospělých je až Mistrovství Evropy na přelomu června a července v italském Campitello di Fassa.

 

výsledky muži - bouldering

výsledky ženy - bouldering

výsledky muži - rychlost

výsledky ženy - rychlost

 

Tomáš Binter