SP Imst (AUT) 11. - 12. 5. 07 - obtížnost

15. 05. 2007 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

SP Imst (AUT) 11. -12. 5. 07 - obtížnost. Tomáš získal stříbro!

První závod Světového poháru na obtížnost se uskutečnil v rakouském Imstu.

Startovalo 102 závodníků z 20 zemí.

Za naši reprezentaci nastoupila větší skupinka závodníků, složená z Tomáše Mrázka, Martina Stráníka, Jakuba Hlaváčka, Dalibora Muráně, Soni Hnízdilové a Nelly Kudrové.

Dalo by se říci, že jsme měli konečně po delší době v závodu Světového poháru na obtížnost více želízek v ohni.

Naši reprezentanti bojovali se závodními cestami i velkou mezinárodní konkurencí, ale postoupit do semifinále podařilo pouze Tomáši Mrázkovi a Martinu Stráníkovi, který mi dělá opravdu radost, poněvadž držet krok se světovou špičkou je opravdu těžké. Dalo by se říci, že Martin potvrdil loňské výsledky, a mezi ostatními závodníky získává pomalu, ale jistě respekt. Mužská cesta v semifinále byla náročná až do konce. Martinovi se podařilo vylézt do ¾ , obsadil 12.místo. Tomáš skončil chyt pod topem, a z mého pohledu už se mu nechtělo zabrat za limit, a těžký krok nahoru tak trochu vzdal. Topoval Verhoeven a Lama.

Finále bylo ze začátku bouldrové (na to doplatil Puigblanque), pak následoval traverz na hraně a stropu (kde odpadl zbytek závodíků a opravdu nešťastně se smekl Verhoeven), na závěr traverzu dolezl jen Lachat, Usobiaga, Tomáš a samozřejmě místní šestnáctiletá hvězda Lama.

Udělat každý krok již bylo obtížné. Tomáš si v přelezu do výlezové stěny udělal asi nejlepší odpočinek a tak bez problémů přelezl všechny kromě Lamy. Ten topoval nádherným způsobem, za hlasitého fandění publika.

Ženy měly cestu tak bouldrovou, že i Sandrine Levet skončila pod 4. presem. A klasické nepřekvapení na závěr, suverénně vyhrála Angela Eiter, na závěr zamávala…no tento obrázek jsem s ní v Imstu viděla už po X-té J. Prostě klasika.

Rakušané v Imstu rozdrtili zbatek světa na plné čáře, vyhráli i v bodování týmů.

V pořadí států jsme skončili na  6. místě.

Pořadí muži:

2. místo Tomáš Mrázek