SP IFSC Haiyang, Čína - soutěžilo se ve třech disciplínách

23. 06. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Od pátku do neděle 20. - 22.6.2014 se v čínském Haiyangu konaly závody Světového poháru IFSC, tentokrát byly na programu všechny tři disciplíny. Pro boulderisty to byl předposlední závod SP, závodníci v lezení na rychlost se pomalu dostávají do poloviny série, kdežto lezení na obtížnost v Číně svůj pohár teprve odstartovalo a závodníky čeká dlouhá sezona do půli listopadu.

Českou republiku reprezentovali Adam Ondra v lezení na obtížnost a Libor Hroza v lezení na rychlost. Dá se říct, že ani jednomu z nich závod nevyšel podle představ. Adam se nakonec do finálových bojů vůbec nedostal. V kvalifikační cestě č. 2 musel čelit nepříznivým podmínkám, což mělo vliv na dosažený výkon a při rovnosti výkonů závodníků v nedělním semifinále se mu po započtení výsledků z kvalifikace nepodařilo postoupit do finále a obsadil 9., a tedy první nepostupující pozici. Vítězem se stal Jakob Schubert z Rakouska. Libor Hroza, přes vynikající výsledek z kvalifikace, kdy dosáhl nejlepšího času ze všech soutěžících, skončil ve čtvrtfinále na 8. místě. Jeho čas z kvalifikace byl přitom na setinu sekundy stejný jako finálový čas vítězného Číňana Zhonga.

Další závody SP IFSC se budou konat ve Francii - v boulderignu bude hostitelem Laval, v lezení na rychlost a v lezení na obtížnost pak Chamonix, kde proběhne společný Světový pohár, kterému ještě bude předcházet Evropský pohár mládeže.

R. Plevková, sekretariát

fotografie ze závodu najdete na Flickru -

od úterý budou dostupná videa ze semifinálových a finálových kol na www.ifsc-climbing.org a www.youtube.com/sportclimbing