SP Hall (AUT) 27. -28. 4. 07 - bouldering

02. 05. 2007 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

SP Hall (AUT) 27. -28. 4. 07 – bouldering.

Další kolo světového poháru v boulderingu se konalo v malebném městečku nedaleko Innsbrucku. Pro tento závod nechala rakouská federace vyrobit profily za 40tisíc eur. Moc se nám líbily, ale opravdu jsme nechápali co bylo na nich tak drahé.

Této akce se na naše poměry účastnil poměrně velký team závodníků nominovaných z dvou posledních kol Českého poháru v boulderingu, a to Tomáš Mrázek, Jiří Bradáč, Silvie Rajfová, Nelly Kudrová a Dominika Dupalová.

Český tým v Hallu

Bouldry stavěl známý francouzský stavěč Lapourte. Ženská kvalifikace byla příjemně lehká, na postup stačilo udělat 4 bouldry na méně pokusů, což bohužel nevyšlo Nelly o pokusy (24.místo), a Domča,, která startovala na světovém poháru vůbec poprvé, byla ráda za dva topy (28.místo), ale zkušeností si odezla o to více, Silvie postoupila bez problémů z 8.místa. Muži měli kvalifikaci o poznání těžší, okořeněnou mnoha skoky a nejtěžšími kroky zejména v horních částech bouldrů. Tady jsme opět měli nováčka v SP a to Jirku, který se pral s problémy opravdu s vervou, nervozita však byla znát a tak dal sice dva topy, ale na více pokusů (54.místo) Na postup bylo třeba dát aspoň tři, do čehož se bez problémů vlezl Tomáš se svými šesti topy, a postupoval z druhého místa.

Semifinále bylo, jak to poslední dobou bývá, nejtěžší kolo, je třeba vybrat z dvaceti sportovců, pouze šest nejlepších.

Bouldry byly parádně silové, a Silvii se podařilo dát opravdu těžký bouldr na on sight, čímž vyhrála ve skupině (která sčítala okolo 10 závodnic) s jedním topem, a zasloužila si výborné 7.místo. Tomáš na začátku zaváhal, a nedal první nejlehčí bouldr a nezachránily ho ani dva těžký bouldry na on sight, skončil o stupínek hůř než Silvie, na 8.místě.

Závod vyhrál domácí závodník Kilian Fishuber (AUT) a ČR v celkovém hodnocení států se z 20, umístila na výborném 8. místě.

Pořadí celkového hodnocení světového poháru:

Tomáš Mrázek – 2.místo. (po absolvování třech závodů)

Silvie Rajfová – 6. místo. (po absolvování třech závodů)

Nelly Kudrová - 28. misto (po absolvování dvou závodů)

Dominika Dupalová -43.misto (po absolvování jednoho závodu)

Jiří Bradáč – zatím bez bodů.

Helena Lipenská,
Vedoucí reprezentace dospělých.