SP Hall (AUT) 23.-24.6. bouldering

27. 06. 2006 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

V malém rakouském městečku, vzdáleném asi 10km od Innsbrucku se konal předposlední závod světového poháru v boulderingu.

Opět zde byla vysoká účast závodníků, a postoupit do semifinále znamenalo opravdu bojovat již v kvalifikaci.

Postoupit se podařilo mně i Tomášovi. V semifinále Tomáš netopoval (ani nezónoval) první boulder, a to ho nakoplo tak, že se rozčílil, zabral a semifinále nakonec vyhrál. Já jsem nezvládla jeden vzpor v bouldru a jak to v boulderingu bývá, jde se bodově dolů.

Finále bylo již za mohutného ohlasu publika, které však fandilo pouze místním rakušákům. Problémy byly postaveny pro mé oko diváka lákavě, a bylo se na co koukat.

V ženách neponechala náhodě nic Olga Bibik, trochu smutná, že v předchozích dvou závodech SP nepostoupila do finále a suferénně vyhrála.

Muže vyhrál malý David Lama, který ukázal že umí lézt nejen obtížnost.

Na závěr snad ještě dodám, že jistým výtězem mužské kategorie SP 2006 v boulderingu je Jerome Meyer (FRA), ženy si musí počkat na poslední závod, který bude v Moskvě na podzim. Bude se rozhodovat mezi Bibik a Danion.

Výsledky muži:

1. místo David Lama (AUT)
2. místo Jerome Meyer (FRA)
3. místo Kïlian Fishchuber (AUT)
4. místo Tomáš Mrázek (CZE)
32. místo Jiří Přibil (CZE)

Výsledky ženy:

1. místo Olga Bibik (RUS)
2. místo Julia Abramchuk (RUS)
3. místo Juliet Danion (FRA)
15. místo Silvie Rajfová (CZE)
17. místo Helena Lipenská (CZE)