Soutěž v lezení na obtížnost na Českých akademických hrách v Plzni

24. 06. 2009 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Ve dnech 13. a 14. června proběhly první závody v rámci Českých akademických her – sportovní lezení na obtížnost. Na horolezecké stěně ve sportovní hale Západočeské univerzity se sešla konkurence 25 sportovců z 10 univerzit ČR. Na programu byly celkem 3 cesty. Kvalifikace a semifinále, ve kterých závodníci a závodnice bojovali o postup do finále (muži 8, ženy 6). Cesty stavěli Ondřej Nevělík (reprezentant ČR v bouderligu) a Tomáš Binter jun. (účastník MS juniorů v Austrálii).  Ve finále si pak nejlépe vedl a akademickým mistrem ČR pro rok 2009 se stal student ZČU Neustupný Štěpán. Děkujeme všem zúčastněným sportovcům a těšíme se na další příjemné setkání.

Za pořadatele

Tomáš Binter sen. – hlavní rozhodčí

Valachovič Jiří – ředitel soutěže

Soutěž v lezení na obtížnost na Českých akademických hrách v PlzniSoutěž v lezení na obtížnost na Českých akademických hrách v Plzni