Soustředění reprezentace v tréninkovém centru SmíchOFF

04. 03. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Ve dnech 28. 2. – 1. 3. 2015 se v lezeckém centru SmíchOFF konalo soustředění reprezentace v lezení na obtížnost. Soustředění bylo určeno pro loňské členy reprezentačních družstev v mládežnických kategoriích (B, A, Junioři) i v kategorii dospělých a bylo otevřeno i pro další závodníky, kteří v minulé sezóně svými výsledky osvědčili potenciál pro letošní úspěšné absolvování nominačních závodů.

Soustředění se zúčastnilo 23 lezců ve všech reprezentačních kategoriích, kteří absolvovali každý den dvoufázový trénink. Díky tomu, že SmíchOFF je v letošním roce tréninkovým centrem reprezentace, měli závodníci možnost lézt v cestách, které připravil jediný český stavěč s mezinárodní licencí IFSC Jan Zbranek. Tyto cesty typově odpovídají cestám na mezinárodních závodech mládeže i dospělých v jednotlivých kategoriích a jsou připravovány s ohledem na dané tréninkové období. Díky tomu měli účastníci soustředění možnost nejen rozvíjet své pohybové schopnosti a dovednosti, ale i získat zpětnou vazbu ve vztahu k cestám odpovídajícím nárokům mezinárodních závodů. Kromě tréninku v cestách byla na programu i technická cvičení a ukázky izolovaných tréninkových prostředků, za jejichž přípravu bychom chtěli poděkovat Martinovi Jechovi. Večer byl pak pro zájemce připraven teoretický seminář o lezeckém tréninku.

Součástí soustředění bylo i testování výrobků firmy Ocún - a to nejen lezeček,  ale i sportovního oblečení.  Zástupci společnosti nabídli všem účastníkům soustředění zdarma možnost nechat si připravit individuální model lezecké obuvi dle jejich požadavků. Této nabídky si velmi vážíme a chceme tímto za ni i možnost testování firmě Ocún poděkovat.

Organizačně bylo soustředění zajištěno Jirkou Slezákem, Marií Dichtlovou a Petrou Adamovskou, trenérsky jej vedl Tomáš Binter st. Velký dík patří všem dalším účastníkům soustředění - rodičům a dobrovolníkům, kteří pomohli s  jištěním závodníků a organizací. Bez lidí, kteří jsou ochotni ve svém volném čase udělat něco pro ostatní a nechtějí jen brát, by se české soutěžní lezení neobešlo…

Komise SL

autory fotografií jsou D. Večeřová a T. Binter ml.