Soustředění reprezentace v lezení na obtížnost – Praha SmíchOFF 2018

04. 05. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení

Ve dnech 30. 4. – 1. 5. se v tréninkovém centru reprezentace LC SmíchOFF konalo soustředění reprezentace v lezení na obtížnost, které bylo otevřené i pro nejlepší závodníky kategorie U14. Soustředění, jehož se zúčastnilo 27 lezců, připravili a vedli trenéři Alexandra Gendová, Tomáš Sycha, David Urbášek a Tomáš Binter st., o organizační zajištění se postarala Marie Dichtlová.

SmíchOFF

Přímo pro soustředění byla připravena řada nových cest mezinárodních parametrů pro všechny kategorie, za což patří velký dík zejména Martinovi Jechovi. Řada cest, které jsou v LC SmíchOFF nadále k dispozici všem lezcům, je postavena z chytů, na nichž se lezou mezinárodní závody (Cheeta, HRT atd.), což dává našim reprezentantům šanci kvalitně se připravit na sezónu. Na programu soustředění byly OS pokusy, nácvik cest, koordinační bouldering, intervalové tréninky a pro mladší kategorie i zásady a praktické ukázky správného rozcvičení, rozlezení a přípravy na výkon. Už standardní součástí soustředění se stal také videokoučink s okamžitými i následnými rozbory videa a regenerační masáže s pohybovou terapií zajišťované týmem Fyzio Gym Cooper.

SmíchOFF SmíchOFF SmíchOFF SmíchOFF SmíchOFF

Přístup i nasazení všech účastníků lze označit za vynikající a návštěvníci LC SmíchOFF tak mohli vidět řadu kvalitních výkonů – a to nejen od zkušených reprezentantů, ale také od závodníků a závodnic kategorie U14, pro něž byla účast na soustředění určitě přínosem a motivací do budoucna. Pro reprezentační mládežnické kategorie šlo o poslední soustředění před Mistrovstvím Evropy mládeže v lezení na obtížnost a rychlost, které se koná 25. – 27. 5. v rakouském Imstu.

SmíchOFF SmíchOFF SmíchOFF SmíchOFF

Děkujeme všem účastníkům za vynikající přístup, vzájemnou podporu a spolupráci.  Speciální poděkování pak patří Monice Brkalové, která kromě zajištění videozáznamů a jejich rozborů dokázala i fotografovat, Jirkům Slezákovi a Dušánkovi, kteří pomohli s organizací, jištěním a péčí o závodníky, týmu LC SmíchOFF pod vedením provozního Libora za vytvoření výborných podmínek v jakoukoli denní i noční dobu a partnerovi mládežnické reprezentace společnosti Rock Point za podporu.

SmíchOFF SmíchOFF SmíchOFF SmíchOFF

Tomáš Binter