Soustředění reprezentace v boulderingu – Boulder Bar Praha 18. – 19. 3. 2017

22. 03. 2017 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V tréninkovém centru reprezentace Boulder Bar se ve dnech 18. – 19. 3. konalo soustředění české reprezentace v boulderingu v dospělých i mládežnických kategoriích. Soustředění, které  bylo otevřené také pro závodníky s odpovídající výkonností, kteří loni nebyli členy reprezentačních družstev, se zúčastnilo 22 závodníků. Soustředění připravili a vedli hlavní stavěč Jan Zbranek (International Chief Route Setter IFSC) a trenér reprezentace Tomáš Binter.

2017_0318_20203300

Soustředění mělo tentokrát odlišný formát než v předcházejících letech. V sobotu účastníci nastoupili k tréninkovému závodu v rámci Boulder Contestu, kde v kvalifikaci čekalo na soutěžící 30 boulderů. Jan Zbranek připravil několik problémů zaměřených na speciální pohybové schopnosti i dovednosti a ze všech pokusů účastníků soustředění v těchto problémech byl pořízen videozáznam.  Na 6 postupujících v kategorii mužů i žen pak čekalo finále, které se lezlo formátem světového poháru. Jan Zbranek zde opět připravil několik speciálně zaměřených bouldrových problémů, jejichž skladba kromě pohybových schopností a dovedností prověřila i psychickou odolnost závodníků.  Také zde byl ze všech pokusů pořízen videozáznam.

_DSC3556

V neděli byl na programu videorozbor pokusů závodníků z předchozího dne s analýzou pohybových vzorců a srovnáváním pokusů jednotlivých lezců. Následoval trénink koordinačních schopností ve speciálně připravených problémech na strukturách. Po té se účastníci opět přesunuli k projekčnímu plátnu, kde Jan Zbranek na videozáznamech z loňských závodů světového poháru prezentoval přístup jednotlivých stavěčů IFSC se zaměřením na specifika letošních mezinárodních závodů. Soustředění bylo zakončeno individuálním rozborem testů reprezentace.

_DSC3561

Děkujeme všem reprezentantům i dalším účastníkům soustředění za vynikající přístup a nasazení, Janu Zbrankovi za skvělé bouldery a spoustu informací, Monice Brkalové za dokonalou přípravu a prezentaci videozáznamů, Ríšovi Pařilovi za stavěčskou i technickou spolupráci, Martinovi Ederovi za fotografie z finále a personálu Boulder Baru za to, že nám i přes náročné dětské oslavy nakonec umožnil soustředění realizovat.

Komise soutěžního lezení ČHS

Foto Martin Eder a Monika Brkalová