Soustředění reprezentace v boulderingu 4. 8. 2018

07. 08. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení

V sobotu 4. 8. uspořádala Komise soutěžního lezení ČHS v pražském tréninkovém centru reprezentace LC SmíchOFF soustředění seniorské reprezentace v boulderingu. Bouldery poprvé v historii připravil tým vedený zahraničním stavěčem s nejvyšší mezinárodní licencí IFSC, kterým byl Tomasz Oleksy z Polska, s nímž spolupracovali v rámci vzdělávacího semináře čeští stavěči s nejvyšší národní licencí Vilém Chejn a Jan Šolc. Celou akci organizačně zajistil Martin Jech.

Soustředění proběhlo ve dvou fázích, v nichž závodníci absolvovali nejprve modelový závod formátu kvalifikace a semifinále a následně zkoušeli jednotlivé problémy se zpětnou vazbou od českých stavěčů, kteří byli závodníkům po celou dobu soustředění k dispozici a prováděli rovněž dílčí úpravy boulderů tak, aby byl trénink maximálně efektivní.

Přestože ČHS vlastní chyty, na nichž se lezou mezinárodní závody a poskytuje je reprezentantům pro trénink, bouldery této úrovně by nebylo možné postavit bez dostatečného množství kvalitních struktur, kterými soustředění podpořil výrobce a dodavatel lezeckých chytů a struktur AIX s. r. o., jemuž tímto děkujeme. Vysokou úroveň přípravy umožnil i přístup LC SmíchOFF, který pouze pro reprezentační bouldery vyčlenil několik profilů, za což mu rovněž patří poděkování. Většina boulderů zůstává po soustředění lezcům k dispozici pro trénink do začátku září.

Partnerem seniorské reprezentace je společnost Montura.

Za KSL Tomáš Binter, foto Monika Brkalová