Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Soustředění reprezentace v boulderingu LC SmíchOFF Praha

Soustředění reprezentace v boulderingu LC SmíchOFF Praha
27. 12. 2017 | Rubrika: Soutěžní lezení

Soustředění reprezentace v boulderingu

27.-28. 1. 2018 – LC SmíchOFF Praha

 

Ve dnech 27. 1. a 28. 1. 2018 se v Praze uskuteční soustředění reprezentace v boulderingu (Lezecké centrum SmíchOFF - www.lezeckecentrum.cz)

Místo konání: Tréninkové centrum reprezentace LC SmíchOFF
Začátek soustředění: 27. 1. 2018 v 10:00 (sraz lezců na stěně)
Konec soustředění: 28. 1. 2018 kolem 15. hodiny
Kapacita soustředění:  max. 30 lezců
Vedoucí soustředění: Tomáš Binter
Hlavní stavěč: Jan Zbranek (International Chief Route Setter IFSC)

 

Soustředění bude obsahovat dvě fáze v sobotu a jednu fázi v neděli, boulderové problémy budou v průběhu soustředění obměňovány tak, aby závodníci kromě lezeckých dovedností a pohybových schopností trénovali i čtení a řešení problémů. Celé soustředění povede jediný český stavěč s mezinárodní licencí IFSC Jan Zbranek, který účastníkům přiblíží trendy a postupy při vytváření závodních boulderů na mezinárodní úrovni, rady pro jejich řešení a zpětnou vazbu. Součástí soustředění bude rozbor videozáznamu se stavěčem a trenéry, dále bude připraven trénink speciálních koordinačních dovedností (náběhy, dvojskoky apod.) a rozbor boulderů ze závodů SP 2017 s informacemi o nových trendech, specialitách jednotlivých stavěčů atd.

Soustředění navazuje na stavěčský kurz pro získání národní licence, jehož frekventanti se budou podílet na přípravě a realizaci soustředění v rámci svého vzdělávání. 

Zájemci z řad závodníků i trenérů mají v rámci soustředění možnost konzultovat své tréninkové plány a výsledky testů reprezentace.

 

Soustředění je otevřené pro:

  1. loňské dospělé reprezentanty v boulderingu, kteří v posledních dvou sezónách neporušili reprezentační smlouvu a nebyl jim udělen kázeňský nebo disciplinární postih
  2.  loňské reprezentanty mládeže v boulderingu (kat. B, A, J), kterým v posledních dvou sezónách nebyl udělen kázeňský nebo disciplinární postih
  3. stavěče s národní licencí, kteří se chtějí věnovat stavění boulderů
  4. ostatní závodníci se mohou soustředění zúčastnit pouze do naplnění maximálního počtu účastníků.

 
Závodníci, kteří v uplynulých dvou sezónách porušili reprezentační smlouvu nebo jim byl udělen kázeňský nebo disciplinární postih a chtějí se soustředění zúčastnit, zašlou oficiální žádost na sekretariát ČHS nejpozději do 19. 1. 2018 a Komise soutěžního lezení ji posoudí dle závažnosti provinění, dalšího chování reprezentanta, přístupu k reprezentaci a výkonnosti. Registrace těchto závodníků na soustředění je možná až na základě kladného písemného vyjádření komise zaslaného závodníkovi sekretariátem ČHS.

 

Závodníci, kteří splňují alespoň jednu z podmínek 1 a 2, budou informováni automaticky a vyzváni k registraci elektronickou formou. Uzávěrka registrací je 22. 1. 2018 v 15:00 hodin.

Ostatní závodníci, kteří se chtějí zúčastnit na základě bodu 4., mohou v případě zájmu kontaktovat Tomáše Bintera (tomas.binter@horosvaz.cz). Budou zařazeni na seznam účastníků až do vyčerpání volné kapacity a vyrozuměni do 24. 1. 2018. Případné dotazy směřujte na Tomáše Bintera (+ 420 602 459 423).

Pro účast na soustředění je nutné se registrovat. 

 

Závodníkům v kategorii dospělých, kteří byli v roce 2017 zařazeni do reprezentace ČR dospělých v boulderingu nebo splnili výkonnostní kritéria (vítězství na MČR 2017 v boulderingu, členství v reprezentaci ČR v boulderingu v kategorii dospělých v uplynulých 5 letech) a dosáhli minimálních předepsaných limitů v motorických testech reprezentace,  ČHS uhradí v termínu 3. 2. 2018 výjezd pro max. tři auta (4kč/km + dálniční poplatky, tunely apod.) na soustředění v Mandala Boulderhalle Dresden, které proběhne formou modelového závodu pod vedením mezinárodního stavěče Roberta Leistnera.

Kontaktní osobou pro organizaci tohoto výjezdu je Martin Stráník martinstranik@volny.cz.

 

Za KSL Tomáš Binter