Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Soustředění reprezentace v boulderingu 2. - 3. 2. 2019 – LC SmíchOFF Praha

Soustředění reprezentace v boulderingu 2. - 3. 2. 2019 – LC SmíchOFF Praha
04. 01. 2019 | Rubrika: Soutěžní lezení

Ve dnech 2. 2. a 3. 2. 2019 se v Praze uskuteční soustředění reprezentace v boulderingu (Lezecké centrum SmíchOFF - www.lezeckecentrum.cz)

 

Místo konání: Tréninkové centrum reprezentace LC SmíchOFF
Začátek soustředění: 2. 2. 2019 v 10:00 (sraz lezců na stěně)
Konec soustředění: 3. 2. 2019 kolem 15. hodiny
Kapacita soustředění:  max. 45 lezců
Vedoucí soustředění: Tomáš Binter

 

Trenéři: Alexandra Gendová, Eliška Karešová, David Urbášek, Tomáš Sycha
Hlavní stavěč: Jan Zbranek (International Chief Route Setter IFSC)

Soustředění bude obsahovat dvě fáze v sobotu a jednu fázi v neděli, boulderové problémy budou v průběhu soustředění obměňovány tak, aby závodníci kromě lezeckých dovedností a pohybových schopností trénovali i čtení a řešení problémů. Celé soustředění povede jediný český stavěč s mezinárodní licencí IFSC Jan Zbranek, který účastníkům přiblíží trendy a postupy při vytváření závodních boulderů na mezinárodní úrovni, rady pro jejich řešení a zpětnou vazbu. Součástí soustředění bude rozbor videozáznamu se stavěčem a trenéry, dále bude připraven trénink speciálních koordinačních dovedností (náběhy, dvojskoky apod.).

Soustředění navazuje na stavěčský kurz pro získání národní licence pro SHS JAMES, jehož frekventanti se budou podílet na přípravě a realizaci soustředění v rámci svého vzdělávání. 

Zájemci z řad závodníků i trenérů mají v rámci soustředění možnost konzultovat své tréninkové plány a výsledky testů reprezentace. Účastníci se po dohodě s vedoucím soustředění mohou zúčastnit pouze části soustředění.

 

Soustředění je otevřené pro:

  1. loňské dospělé reprezentanty ČR v boulderingu, kteří v posledních dvou sezónách neporušili reprezentační smlouvu a nebyl jim udělen kázeňský nebo disciplinární postih
  2.  loňské mládežnické reprezentanty ČR v boulderingu (kat. B, A, J), kterým v posledních dvou sezónách nebyl udělen kázeňský nebo disciplinární postih
  3. reprezentanty SR, nominované slovenským svazem SHS JAMES
  4. stavěče s národní licencí, kteří se chtějí věnovat stavění boulderů
  5. ostatní závodníci se mohou soustředění zúčastnit pouze do naplnění maximálního počtu účastníků.
    Závodníci, kteří v uplynulých dvou sezónách porušili reprezentační smlouvu nebo jim byl udělen kázeňský nebo disciplinární postih a chtějí se soustředění zúčastnit, zašlou oficiální žádost na sekretariát ČHS nejpozději do 19. 1. 2019 a Komise soutěžního lezení ji posoudí dle závažnosti provinění, dalšího chování reprezentanta, přístupu k reprezentaci a výkonnosti. Registrace těchto závodníků na soustředění je možná až na základě kladného písemného vyjádření komise zaslaného závodníkovi sekretariátem ČHS.

Závodníci, kteří splňují alespoň jednu z podmínek 1 a 2, budou informováni automaticky a vyzváni k registraci elektronickou formou. Uzávěrka registrací je 22. 1. 2019 v 15:00 hodin.

Ostatní závodníci, kteří se chtějí zúčastnit na základě bodu 4., mohou v případě zájmu kontaktovat Tomáše Bintera (tomas.binter@horosvaz.cz). Budou zařazeni na seznam účastníků až do vyčerpání volné kapacity a vyrozuměni do 24. 1. 2019. Případné dotazy směřujte na Tomáše Bintera (+ 420 602 459 423).

Pro účast na soustředění je nutné se registrovat.  

 

Za KSL Tomáš Binter