SOUSTŘEDĚNÍ REPREZENTACE SMÍCHOFF 13. – 14. 4. 2019

17. 04. 2019 | Rubrika: Sportovní lezení

O víkendu 13. a 14.  dubna se konalo v Praze v lezeckém centru Smíchoff soustředění reprezentace v lezení na obtížnost. Soustředění se zúčastnilo 34 reprezentantů a dalších zájemců. V sobotu probíhalo lezení těžkých cest na OS, kdy byli účastníci  rozděleni do 6 skupin podle výkonnosti a podle toho jim byly přiděleny adekvátní cesty. Na stavbě cest se podíleli: Rustam Gelmanov a Jan Šolc.

Odpolední trénink byl věnován nacvičování vybraných cest z dopolední fáze a pokusům o jejich přelezy. I přes občasné čekání na cesty si všichni kvalitně zalezli a především pro mladší věkové kategorie závodníků byla účast na soustředění spolu s těmi staršími a zkušenějšími velmi přínosná.

Smíchoff   Smíchoff   Smíchoff   Smíchoff

V neděli se někteří, z důvodu prolezené kůže na prstech, věnovali už pouze boulderingu -nácviku pohybových, koordinačních bouldrů. Většina však pracovala ještě na lehčích „onsajtech“ nebo nacvičování těžkých cest. Trénink byl ukončen intervalovým lezením.

Prolezená kůže a unavené, ale spokojené obličeje účastníků svědčily o tom, že další společný trénink naší lezecké elity byl užitečnou akcí.

Smíchoff  Smíchoff  Smíchoff  Smíchoff

Saša Gendová, foto Tomáš Binter ml.