Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Soustředění reprezentace Innsbruck 2018

Soustředění reprezentace Innsbruck 2018
03. 08. 2018 | Rubrika: Soutěžní lezení

Ve dnech 29. 7. – 1. 8. uspořádala Komise soutěžního lezení ČHS v rakouském Innsbrucku soustředění reprezentace v soutěžním lezení ve všech kategoriích a disciplínách. Soustředění, které bylo primárně určeno pro mládežnické závodníky startující na nadcházejícím mistrovství světa mládeže v Moskvě a dospělé reprezentanty, jejichž mistrovství světa se koná v září právě v Innsbrucku, připravili a vedli trenéři Alexandra Gendová, Eva Křížová a Tomáš Binter st.

 

Soustr-Innsbruck-18

 

Soustředění se zúčastnila dvacítka závodníků, jejichž tréninkový program byl koncipován dle disciplín a individuálních potřeb. Závodníci v lezení na obtížnost tak mimo jiné absolvovali nácvik těžkých cest, OS pokusy, tréninkový bouldering i modelový závod, bouldristé kromě boulderingu v nejrůznějších variantách rovněž měli svůj modelový závod v OS formátu, lezci na rychlost pak k tréninkovým pokusům a nácviku částí cesty přidali také blok koordinačního boulderingu. Specializovaný individuální trénink ve všech disciplínách absolvovali závodníci, kteří se připravují i na starty v kombinaci.

 

Soustr-Innsbruck-18

 

Součástí soustředění byla i teoretická příprava v oblasti pravidel a jejich aplikace ze strany závodníků a koučů přímo při závodě, individuální konzultace v oblasti sportovní psychologie a již standardní videokoučink.

Nezbytné zajištění v oblasti fyzioterapie, pohybové terapie a regenerace poskytoval opět tým Fyzio Gym Cooper ve složení Nikol Chovanová, Žofie Odziomková a Patrik Chovan. Kvalitní regenerace byla vzhledem k velkému horku, které ale nijak nesnížilo nasazení závodníků, velmi důležitá.

 

Soustr-Innsbruck Soustr-Innsbruck-18 Soustr-Innsbruck-18 Soustr-Innsbruck-18

 

Tréninkové podmínky v Kletterzentrum Innsbruck patří k nejlepším na světě a využívá je většina závodníků absolutní světové špičky. Čeští lezci tak měli v rámci přípravy možnost nejen vyzkoušet si chyty, struktury a profily, na nichž se bude na MS závodit, ale také trénovat společně s reprezentanty jiných států, kteří zde měli rovněž soustředění. Řada výkonů našich lezců měla i v mezinárodním srovnání vynikající úroveň.

Děkujeme všem účastníkům soustředění za vynikající přístup, vzájemnou podporu a spolupráci. Poděkování patří také partnerovi mládežnické reprezentace společnosti Rock Point.

  

fotogalerie

 

Tomáš Binter, foto Monika Brkalová