Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Soustředění na rychlost 2. 11. 2020 – GLIWICE

Soustředění na rychlost 2. 11. 2020 – GLIWICE
03. 11. 2020 | Rubrika: O ČHS, Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

 

Vzhledem k tomu,  že avizované rychlostnické soustředění v Ostravě muselo být, stejně jako mnoho dalších akcí, kvůli Covid-19 opatřením, zrušeno – přesunuli jsme jeho konání do nedalekých polských Gliwic, kde se v lezeckém centru Chwyciarnia nachází standardní rychlostnická stěna.

 

Účastníci soustředění

Soustředění bylo určeno účastníkům ME v Moskvě, závodníkům přihlášeným na EP v Tarnowě a dalším reprezentantům připravujícím se na MČR v rychlosti, které by mělo proběhnout 5. 12. v Ostravě.

 

Soustředění měl pod palcem zkušený polský trenér Andrzej Kajdan a závodníci měli k dispozici také Martina Vanka z FyzioGym Cooper, který se kromě fyzioterapeutické péče věnoval také jejich atletické rychlostnické rozcvičce a aktivaci.

RozcvičkaWhatsApp Image 2020-11-03 at 09.51.11 (2)

První fáze byla věnována „simulovanému závodu“, ve kterém si všichni vyzkoušeli závodní atmosféru, ověřili si funkčnost své přípravy a soustředění, schopnosti vyvarovat se chyb a uvědomili  si také své rezervy a nedostatky….

Simulovaný závodSimulovaný závod

V druhé – odpolední části soustředění Andrzej Kajdan se závodníky rozebíral jednotlivé „problematické“ pasáže, navrhoval efektivnější řešení a postupy, které závodníci následně zapracovávali do svých pokusů.

Každý z účastníků obdržel „mapu“ cesty, kam si mohl zaznačit konkrétní doporučení a funkční řešení, tak aby na jejich zdokonalení mohl na svých trénincích dále pracovat.

Soustředění rychlostSoustředění rychlost

Děkujeme lezeckému centru Chwyciarnia za vstřícnost a zázemí, všem účastníkům za neúnavné nadšení a Andrzejovi Kajdanovi a Martinovi Vankovi, se kterými je radost spolupracovat – za cenné rady a péči!

 

Alexandra Gendová, trenérka reprezentace a hlavní trenér VSCM