Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Soustředění mládežnické reprezentace – Innsbruck 2017

Soustředění mládežnické reprezentace – Innsbruck 2017
22. 08. 2017 | Rubrika: Soutěžní lezení

Ve dnech 17. – 20. 8. se v Innsbrucku konalo soustředění mládežnické reprezentace ve všech disciplínách, jenž bylo součástí přípravy na Mistrovství světa mládeže a juniorů, které se právě zde koná od 30. srpna.  Soustředění, jehož se zúčastnilo 22 mladých lezců, připravili a vedli trenéři reprezentace Eliška Karešová, Saša Gendová, Eva Křížová a Tomáš Binter st., o závodníky se na místě starali i kvalifikovaní osobní trenéři reprezentantů Tomáš Sycha a Helena Lipenská.

soustredeni-innsbruck_01

Účastníci absolvovali čtyři tréninkové dny dle svých tréninkových plánů a nároků jednotlivých disciplín. Jejich součástí byly také modelové závody v boulderingu, lezení na obtížnost a rychlost, příprava v systémových boulderech a cestách i videokoučink s rozbory jednotlivých pokusů.  Trénink byl zaměřen rovněž na olympijskou kombinaci, protože letos poprvé bude kombinace v olympijském formátu součástí programu MSJ a v kategorii A bude MSJ jedním ze dvou nominačních závodů na Olympijské hry mládeže v Buenos Aires.soustredeni-innsbruck_30

Mladí čeští lezci měli v rámci přípravy možnost nejen vyzkoušet si chyty, struktury a profily, na nichž se bude na MSJ závodit, ale i trénovat společně s reprezentanty jiných států, kteří zde měli rovněž soustředění. Řada našich závodníků podávala výkony vysoké úrovně, což jim snad pomůže najít sebevědomí právě pro vrchol mezinárodní mládežnické sezóny, jímž MSJ bezesporu je.

soustredeni-innsbruck_05

Děkujeme všem účastníkům soustředění za vynikající přístup, vzájemnou podporu a spolupráci i všem rodičům, trenérům a dobrovolníkům, kteří s přípravou a realizací soustředění pomohli. Poděkování patří také partnerovi mládežnické reprezentace společnosti Rock Point.

 

Tomáš Binter

autorkou fotografií je Monika Brkalová

soustredeni-innsbruck_07