Facebook

Český horolezecký svaz

Slovácké OUPN 2008

12. 03. 2008 | Rubrika: Soutěžní lezení | Komentáře (0)

Slovácké OUPN 2008

6. ročník závodů v lezení na obtížnost, otevřené mistrovství Slovácka, ranking ČHS

8. března 2008

Je pátek půl dvanácté v noci a já jdu už pátý den spát v tuhle pozdní dobu. Vyčerpaný padám do postele, ale nemůžu usnout. Hlava šrotuje: Co všechno ještě musím zítra před příjezdem prvního závodníka udělat? Neopomněl jsem něco? Budou se cesty, které jsme od středy chystali líbit? Kolik asi přijede lidí? Přijede vůbec někdo? Vždyť včera mě probudil šílený sen, ve kterém jsem stál úplně sám před stěnou s nachystanými cestami a závodníci nepřicházeli a nepřicházeli….

Slovácké OUPN 2008Slovácké OUPN 2008Slovácké OUPN 2008

Krátce po půl desáté v sobotu ráno můžu konstatovat, že na OUPN letos dorazilo přesně padesát závodníků, mezi kterými nechybí ani jedny z největších hvězd současného lezení. Jména jako Adam Ondra, Martin Stráník, Marek Leitman či Nelly Kudrová jistě zatraktivnili celý závod. Asi nebude příliš klání ve kterých by se potkali dva špičkový mladíci Adam Ondra a Martin Stráník. Ale nejen oni udělali z OUPN 2008, to, čím bylo. Cesty postavené Michalem Rožkem a dalšími přišli totiž okusit všichni z té již zmíněné padesátky startujících.

Slovácké OUPN 2008Slovácké OUPN 2008Slovácké OUPN 2008

Rozjely se kvalifikace a nervozita pomalu ustupuje do pozadí. Vše klape na jedničku. Myslím, že to má celkem i spád. Z reproduktorů valí hudba a kvalifikace je u konce. Z žen do semifinále nepoustoupí pouze 2, u kluků netopovalo 6. Semifinále je o kus těžší a tak si finále může nakonec vychutnat jen devět nejlepších v obou kategoriích.

Slovácké OUPN 2008Slovácké OUPN 2008Slovácké OUPN 2008

Ani si to už všechno přesně nepamatuju. Snad jen úprk Martina Stráníka finálovou, nekonečnou vytrvalost malé jedenáctileté Janči Vincourové a samozřejmě zadržený dech při vystoupení Adama Ondry, který trochu nečekaně spadl v nachlup stejném místě jako Martin. Všichni lezli parádně a předvedli vskutku velkolepou sportovní šou.

Slovácké OUPN 2008Slovácké OUPN 2008Slovácké OUPN 2008

Nakonec se nám podařilo rozlousknout i situaci dublovaných umístění ve finále a rozdat ceny všem těm, kterým jsme to slíbili – tedy price money nejlepší pětici a věcné ceny do místa šestého.

Slovácké OUPN 2008Slovácké OUPN 2008Slovácké OUPN 2008

Snad se to líbilo. Snad si závodníci dobře zalezli a diváci se bavili. Já jsem byl nakonec celkem spokojený s prací, kterou celý početný tým lidí okolo OUPN odvedl. Díky jim za jejich práci. Za finanční, věcnou a technickou podporu děkujeme: AGNESI, SINGING ROCK, TRIOP, MONTANA, VICHR PRODUCTION, VARAN OUTDOOR, AIX, CIMBRIA, BARVY-LAKY RADIM VEČEŘA, SALEWA, FILTRATION TECHNOLOGY, HUDY SPORT ZLÍN, LNICE VELETINY, EM-NET, ČHS, T. J. Sokol Uherský Brod

Těšíme se zase za rok.

Břeťa

| Komentáře(0)
Instagram

Instagram Horosvaz