Školní boulder pohár míří do finále!

01. 06. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení

Celkem 32 pražských škol sestavilo své soutěžní týmy, které se během května prostřídaly v Jungle Sport park Letňany, kde si jednotliví závodníci poměřili své síly v kvalifikaci letošního ročníku Školního boulder poháru. Celkem 227 kluků a 196 holek ze sebe vydalo maximum na šesti závodních boulderech.

Jeden z týmu v kvalifikaci ŠBP
Ve více než čtyřech stovkám dětí se objevila celá škála různorodých talentů a sportovců. Mezi účastníky se našli ostřílení závodníci, hobby lezci, občasní "popolézači" i odvážlivci, kteří se lezeckých chytů dotkli poprvé v životě. Všechny však spojovalo obrovské nadšení, zápal pro soutěž a touha co nejlépe reprezentovat svojí školu.

Samotný závod trval pro každou školu 90 minut, během kterých se mnozí stihli neuvěřitelně zlepšit. Boulder, který poprvé ani nenastoupili, po chvíli přelezli k obrovské radosti nejen své, ale i k radosti spolužáků, učitelů a také našich trenérů a pořadatelů. Pozorovat jejich zápal pro sport, týmového ducha  a vůbec celkové nadšení ze soutěže, byl pro nás balzám na lezeckou duši.

Nakonec se závodníci šli odreagovat do pohybové haly, kde nechali odpočinout unavené ruce a na obří trampolíně prověřili spíše svaly nohou na nohou. Poznali jsme během závodů hodně prima nadšených, talentovaných a sportu chtivých dětí, což nám vlilo obrovskou energii do žil. Byli jste úžasní, naprosto všichni. Děkujeme!

ŠBP
Pohybová hala

Výsledky pražské kvalifikace naleznete zde.

Kompletní galeriie naleznete zde.

V pátek 10. června. se na venkovní boulder stěně na pražském Výstavišti koná semifinále, kam za Prahu postupuje 31 nejlepších chlapců a 31 nejlepších dívek. Ti budou spolu s dalšími semifinalisty bojovat o účast ve finále, které časově přímo navazuje a závodit v něm bude 8 nejlepších kluků i 8 nejlepších holek.

Moc se na celé klání těšíme. A jelikož nepůjde jen o samotnou soutěž, ale hlavně o přátelské setkání, pozvěte celou školu, rodiče i babičky a přijďte všichni na Výstaviště. Bude bohatý doprovodný program, catering, jedinečná atmosféra a snad i dobré počasí.

Organizátorem Školního boulder poháru je Český horolezecký svaz, pořadatelem pražských kol Jungle Sport park Letňany.

Děkujeme partnerům - Hlavnímu městu Praha, Městské části Praha 7 a společnosti BOSCH. Velký dík posíláme také stavěči Richardu Pařilovi, který stál před nelehkým úkolem odhadnout možnosti tolika různorodých závodníků. Největší poděkování ale patří právě vám všem, kteří jste přišli, zazávodili a tím spoluvytvořili tak parádní závod. DĚKUJEME a těšíme se na shledání v pátek 10. června na Výstavišti.

Partner ŠBP

ČHS a tým Jungle Sport Park