Facebook

Český horolezecký svaz

Školení trenérů pro Slovensko

Školení trenérů pro Slovensko
15. 06. 2018 | Rubrika: Soutěžní lezení, Historie horolezectví

Český horolezecký svaz na základě žádosti SHS JAMES uspořádal ve dnech 7. – 10. 6. školení trenérů sportovního lezení licence C pro slovenské trenéry. Výsledky frekventantů budou započítávány a uznávány v systému výchovy a vzdělávání trenérů podle Zákona o sportu Slovenské republiky na základě memoranda o spolupráci při vzdělávání odborníků mezi ČHS a SHS JAMES.

 

Školení se zúčastnily významné osobnosti slovenského lezeckého sportu – mj. jedna z nejúspěšnějších slovenských lezkyň Lenka Mičicová, hlavní trenér slovenské lezecké reprezentace Igor Kollár, předseda soutěžní komise SHS JAMES Juraj Michalka, generální sekretář SHS JAMES a bývalý vynikající závodník Tono Pacek, zástupci mládežnických oddílů, vysokoškolští pedagogové a další odborníci působící v oblasti sportovního lezení.

 

Náplní kurzu byly fyziologické základy tréninku sportovního lezení, pohybové schopnosti a dovednosti, principy správného provádění pohybů, posturálních funkcí a pohybové terapie, tréninkové prostředky a metody, plánování a periodizace tréninku, základy stavění lezeckých cest a boulderů, výuka začátečníků, základy sportovní psychologie, pravidla závodů a další témata – to vše jak teoretickou, tak praktickou formou. Školení pak zakončily metodické výstupy jednotlivých frekventantů. Lektory a demonstrátory byli Eliška Karešová, Tomáš Binter st., Patrik Chovan, Radim Antoš, Martin Jech a Tomáš Binter ml. Kurz se uskutečnil v tréninkových centrech reprezentace - převážně v Lezeckém centru SmíchOFF, jeden den pak absolvovali frekventanti v Boulder baru. Přes velkou náročnost školení všichni účastníci přistupovali k výuce do poslední chvíle s velkým zájmem a nasazením. Je nutno ocenit celkově vysokou úroveň všech frekventantů, jejichž práce bude pro slovenské sportovní lezení bezesporu přínosem.

Hodnocení kurzu z hlediska SHS JAMES si můžete přečíst zde: dopis SHS JAMES

 

ČHS tímto děkuje všem lektorům a demonstrátorům za kvalitní práci, účastníkům kurzu za vysoké nasazení a zodpovědný přístup a tréninkovému centru reprezentace LC SmíchOFF za vynikající podmínky, které pro realizaci kurzu vytvořilo v kteroukoli denní i noční hodinu.

 

Tomáš Binter

Instagram

Instagram Horosvaz