Silvestrovské Hejnice pošestnácté

02. 01. 2006 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Dva dny před koncem roku se již od roku 1990 leze na umělé stěně v hejnické tělocvičně. V letošní ročníku lezlo ve čtyřech kategoriích  více než 75 lezců a lezkyň, nejstarším účastníkem byl veterán lezeckého sportu Míra Kareš. Oproti minulým rokům se lezlo na novém, mírně převislém  profilu z laminátových desek. Kategorie chlapců do 15 let se stala kořistí výborně lezoucího Vítka Lachmana (Rock Pillars)  před domácím Honzou Janouškem, mezi dívkami dominovala (stejně jako loni) českolipská Viola Skalická. V kategorii žen se prohodilo loňské pořadí, Eliška Karešová vrátila Petře Melicharové loňskou porážku.  Muži závodili dvojkolově, kvalifikace rozhodovala až v posledních chytech. Top dalo 12 borců, což byl i počet finalistů. Mládí se prosazuje stále zřetelněji, mezi finalisty byli i dva z kategorie chlapců do 15 let. Převislý profil a gradující obtížnost v závěrečném trámu nejlépe sedly Vítku Lachmanovi, který přelezl všechny favority a dosáhl nejdále. Druhé místo pro sebe získal Zdeněk Lank (Dlouhé Mosty) třetí příčka patřila Janu Havlovi (Makak Jablonec). Největší pozornost si ale zasloužilo družstvo  Kočky Liberec, kteří lezli v dobových oblečcích a s výbavou prvních dobyvatelů skalních věží.

Pořadatelé  HO Hejnice chtějí touto cestou poděkovat sponzorům závodů, a to firmám SALEWA Semily, HUDYSport Liberec, MAKAK Jablonec a VerticalSport Šilhán Jablonec,