Sezóna světového poháru začala úspěchem Libora Hrozy

24. 04. 2012 | Rubrika: Soutěžní lezení

V čínském Chongqingu  byl ve dnech 13. -14. 4. zahájen letošní seriál závodů Světového poháru.

Český reprezentant Libor Hroza zde vybojoval vynikající stříbrnou medaili, když ve finále vedl a vinou zranění prstu nakonec podlehl vítěznému Dmitriji Timofeevovi z Ruska. Libor v tomto závodě vytvořil i nový český rekord na patnáctimetrové standardní cestě,  jehož hodnota je 6,34 sekundy a zaostává pouhých 7 setin sekundy za rekordem světovým.

O týden později začal i Světový pohár v boulderingu ve slovinském Log Dragomeru. Z českých reprezentantů se nejlépe dařilo Petře Růžičkové, která vybojovala body do hodnocení SP svým 29. místem, mezi ženami pak Silvie Rajfová obsadila 40. a Karolína Nevělíková 45. místo. V kategorii mužů obsadil Martin Stráník 34. a Ondřej Nevělík 57. příčku.

Tomáš Binter

předseda Komise soutěžního lezení dospělých