SCM mládež trénovala v Brně

12. 05. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení

V neděli 8. května proběhl na brněnské Hudy stěně další trénink SCM zaměřený na lezení na obtížnost, který byl zároveň pro kategorii B přípravou na nominační závod v obtížnosti v Písku, pro kategorii U14 na další ČP ve Zlíně.

SCM trénink

Pro trénink byly ideální podmínky, v závodním sektoru byla postavena spousta nových cest od stavěčů ČHS po 1. nominačním závodě. Právě ty jsme chtěli použít pro vyladění závodní formy a přelezy ve stylu OS a Flash, na které byl trénink zaměřen.

Celkem se tréninku zúčastnilo 13 dětí a 3 trenéři - Ondra Záhora, Mira Bodanský a Tom Sycha. Odpolední fyzio blok si pro nás připravil Martin Vanko z FyzioGym Cooper.

SCM trénink
Na začátek jsme se zahřáli v poskokových cvicích, pro další rozcvičení jsme použili tenisáky a prověřili tak naši koordinaci a postřeh. Na rozlezení jsme tentokrát využili halu, jelikož na bouldrovce probíhalo stavění. Nové bouldry jsme však mohli alespoň částečně použít hned odpoledne jako aktivaci před další lezeckou fází. V 11 hodin jsme mládež rozdělili do dvojic, doporučili cesty na OS/FLASH pokusy a vysvětlili si systém zapisování výkonů do připravených tabulek. Cílem bylo stihnout v dopolední fázi 3 - 4 nálezy. Čas strávený v jedné cestě byl omezen na 12 minut. Trenéři se snažili přispět svými radami a připomínkami, kdykoli to bylo zapotřebí.
SCM trénink
Po obědě nás s Martinem Vankem čekal dvouhodinový blok, který byl zčásti opakováním předchozích dovedností (správné nastavení ramene, dýchání do břicha), nově jsme se věnovali pohybům v kyčli. Chvíle věnované výuce byly prostřídávány hrami ve dvojicích. Z celého výstupu bylo pořízeno video, které budou mít všichni k dispozici a k daným cvikům se tak budou moci kdykoli vrátit a aktivně je zapojit do svých kompenzačních cvičení.

V odpolední fázi jsme se snažili pokračovat dále v OS/FLASH nálezech, s postupující únavou byly cenné i přelezy v nižších obtížnostech.
Zápisy z pokusů v cestách byly opět nasdíleny do WhatsApp skupiny, ať už pro snadnější zápis do tréninkového deníku Yarmill či info pro osobní trenéry a rodiče.

Tomáš Sycha - trenér SCM