Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

„Saltic – Čertova stěna 2018“ – Český pohár U14 – Trutnov 17. 11. 2018

„Saltic – Čertova stěna 2018“ – Český pohár U14 – Trutnov 17. 11. 2018
21. 11. 2018 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 17. listopadu proběhl v Trutnově již šestadvacátý ročník závodů mládeže „Saltic – Čertova stěna 2018“.

 

Trutnov Trutnov Trutnov Trutnov

 

Přestože se letos, oproti minulým rokům, nejednalo o finále Českého poháru U14, dorazil rekordní počet téměř 120-ti závodníků ze všech koutů republiky. A to se většinou závodů ČP „U14” účastní kolem sedmdesáti závodníků. Zásluhou rychlé prezence (děvčata, díky!) se začalo předlézat po desáté hodině. Před samotným lezením nás jen trochu „zdržela“ důkladná a pečlivá porada rozhodčích spojená se „zácvikem” slovenského hlavního rozhodčího (Vlado, dík za pomoc!) a také představení velkého množství cen a sponzorských darů. Nejvíce tradičně od generálního sponzora - firmy Saltic, ale i ostatní sponzoři se „ukázali“. Bylo to však příjemné „zdržení“ spojené s konzumací vitamínů!

Na připravených deseti cestách (plus záložní „superfinálovka“) začaly závodit všechny kategorie (holky i kluci) najednou. Zásluhou rozmístění cest na dvě stěny (horní a dolní) si závodníci kupodivu nepřekáželi a vše se hezky rozběhlo. Jen pásky nás trochu limitovaly. Došlo však pouze asi na tři závažnější protesty, které však byly vyřešeny „promluvou” s hlavním rozhodčím. Zajímavý byl i technický incident způsobený postavením závodníka na reklamní banner. Závodilo se podle předloňského úspěšně vyzkoušeného formátu, tedy tři cesty bez finále. Pouze nejmladší kat. U10 měla ještě čtvrtou-dluuooouhouu- cestu na dolní stěně, kde si prcci skvěle zalezli.

To, že se jednalo o řadový Český pohár, nám umožnilo opět zařadit i soutěž smíšených dvojic. Přestože se tato soutěž pořádala teprve druhým rokem, zúčastnila se soutěže „mixů“ ve třech kategoriích téměř třicítka oddílových dvojic.

Postavené cesty nám závodníky poměrně ideálně rozřadily. I když se jen málokdo dostával do stropu, podařilo se za závod vylézt přes třicet topů! Bylo to však i zásluhou lehčí „motivační” cvakací cesty pro nejstarší dívky, kde topovala zhruba polovina závodnic. Dva topy za závod dosáhli však jen někteří medailisté.

Cesty tradičně „pěkně gradovaly“ a byly dosti technické. Ale síla se také hodně hodila! Denis se totiž s týmem z Yetti-clubu pěkně „vyřádil“. Došlo také na připravenou „superfinálovku”, která nám obě dívky krásně rozřadila. Škoda jen že u dvou ze tří superfinálových „prostředních” chlapců musel rozhodnout čas.

Během závodů „přežil“ každý chyt i stup. A ani samotní závodníci (či trenéři:)) nedošli k žádným zdravotním újmám. Nejasných situací bylo malé množství a byly vyřešeny bez nutnosti oficiálního protestu.

A přestože poměrně brzy, před pátou hodinou, měli dolezeny všechny kategorie až na prostřední chlapce, bylo nutné počkat až se i kluci „vyřádí” v poslední cestě. Výsledky jsme začali vyhlašovat po šesté hodině a tak se i díky dobrému zázemí a otevřenému bufetu :), dala pauza slušně „přežít”.

Ve smíšených dvojicích „Mixaltic 2017“ vyhrál nejmladší kategorii pár „místňáků“ Komůrková - Ježek. Vítězství v prostřední kategorii si odvezli do Karviné „Baníkovci“ Janošová - Šindel a nejstaršími vítězi byli „Brněnští sokolové” Skoupá - Jančuš. Medailisté, mimo jiné, získali poháry, medaile a „saltikácký“ lezečky a mikiny!

V pohárové soutěži jednotlivců na nás ze stupně vítězů mávali odiplomovaní medailisté velikými čerstvými ananasy!

V nejmladších „U-desítkách“ zvítězila Klárka Preislerová a Lukáš Uherec. Uprostřed v U12 byli zlatí: Mariana Janošová a Jarda Šikula. A nejstarší kategorii U14 ovládli Bára Bernardová a Franta Danda. Tito vítězové si pak jako první vybírali z našeho tradičního „bufetu cen“.

 

Trutnov Trutnov Trutnov Trutnov

 

Výborné je, že letos se zásluhou neocenitelné štědrosti sponzorů a podporovatelů  dostala cena téměř na každého závodníka!! Nejen proto musím velmi rád poděkovat generálnímu sponzorovi - firmě Saltic a hlavním podporovatelům - městu Trutnov a Českému horolezeckému svazu, který je zároveň organizátorem celé série Českého poháru.

Dalšími „dobrými dušemi“, které nám pomohli závod (doufám úspěšně) uspořádat jsou firmy: CK MatesTU, ProBikeTU, HUDY-Trutnov, Vella-cykloTU, Stěnava-eu, Kolomý s.r.o., Baterca.cz, Horolezení.cz, Šubrt-ovoce, zelenina, Volkafe, Bischofstein a CMP Campagnolo.

Kromě závodníků přežili (téměř :-)) ve zdraví i organizátoři z řad Yetti-clubu a jeho přátel. Takže doufám, že do roka a do dne opět v Trutnově!!!

                                                                                             

Za organizátory z Yetti clubu - Martin „Máca“ Macek

foto organizátor