„Saltic – Čertova stěna 2017“ – Český pohár U14 – Trutnov 18.11.2017

22. 11. 2017 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 18. listopadu proběhl v Trutnově již pětadvacátý, jubilejní, ročník závodů mládeže Českého poháru U14 „Saltic – Čertova stěna 2017“.

Přestože se letos, oproti minulým rokům, nejednalo o finále Českého poháru U14, dorazil téměř rekordní počet 85 závodníků ze všech koutů republiky.  A to ještě nepřijela původně přihlášená „Polská družina“. Zásluhou rychlé prezence (děvčata, díky!) se začalo lézt již před desátou hodinou. Před samotným lezením nás jen trochu „zdrželo“ představení velkého množství cen a sponzorových darů. Zejména od generálního sponzora firmy Saltic, ale i ostatní sponzoři se „ukázali“.

Bylo to však příjemné „zdržení“ spojené s konzumací vitamínů!

Na připravených devíti cestách (plus dvě záložní „superfinálovky“) začaly závodit všechny kategorie (holky i kluci) najednou. Zásluhou rozmístění cest na dvě stěny (horní a dolní) si závodníci kupodivu nepřekáželi a byl nutný jen jeden opakovaný pokus. Pouze pásky nás trochu limitovaly. Závodilo se podle loňského úspěšně vyzkoušeného formátu, tedy tři cesty bez finále.

IMG_2708

To, že se jednalo o řadový Český pohár, nám umožnilo pokusně zařadit i soutěž smíšených dvojic. A přestože se tato informace objevila teprve měsíc před závodem, zúčastnila se soutěže „mixů“ ve třech kategoriích téměř dvacítka oddílových dvojic.

Postavené cesty nám závodníky ideálně rozřadily téměř chyt po chytu.

I když se jen málokdo dostával do stropu, podařilo se za závod vylézt celkem deset topů! Dva topy za závod dosáhli však jen Ondra Mázl a Bára Bernardová.

Cesty tradičně „pěkně gradovaly“ a byly dosti technické. Ale síla se také  hodila! Máca se totiž s týmem z Yetti-clubu pěkně „vyřádil“ za neocenitelné pomoci Dannyho Drechsela a Martina Jecha. Možná trochu škoda, že nedošlo na připravené superfinálovky. Zvlášť ta pro „maličký“ vypadala pěkně „vypečeně!“

IMG_2836IMG_2802IMG_2885 1IMG_2843

Během závodů „nepřežil“ pouze jeden nástupový stup, ale byl okamžitě pořadateli nahrazen. A ani samotní závodníci ( či trenéři:) nedošli k žádným zdravotním újmám. Nejasných situacích bylo mizivé množství a byly vyřešeny bez nutnosti oficiálního protestu. A protože úžasně brzy, kolem půl třetí, bylo dolezeno, mohli jsme již ve tři hodiny začít vyhlašovat výsledky.

Ve smíšených dvojicích „Mixaltic 2017“ vyhrál nejmladší kategorii pár „hovršáků“ z Nového Města nad Metují - sourozenci Paarovi.

Vítězství v prostřední a nejstarší kategorii si odvezli do Prahy „zelené vopice“- Yurchenko, Kisilka a Krypnerová, Petrík. Medailisté, mimo jiné, získali poháry, medaile a „saltikácký“ lezečky a mikiny!

V pohárové soutěži jednotlivců na nás ze stupně vítězů mávali odiplomovaní medailisté velikými ananasy – nebojte se, nebyly „v plechu“!

ANIMG_2955IMG_2932IMG_2693IMG_2781

V nejmladších „U-desítkách“ zvítězila Natálie Paarova a Honza Štípek. Uprostřed v U12 byli zlatí: Bára Bernardová a Jarda Šikula. A nejstarší kategorii U14 ovládli Martina Dušánková a Ondra Mázl. Tito vítězové si pak, ve speciálních „superbarevných“ tričkách, jako první vybírali z našeho tradičního „bufetu cen“.

Výborné je, že letos se zásluhou neocenitelné štědrosti sponzorů a podporovatelů  dostala cena na každého závodníka!!

Nejen proto musím velmi rád poděkovat generálnímu sponzorovi - firmě Saltic a hlavním podporovatelům - městu Trutnov a Českému horolezeckému svazu, který je zároveň organizátorem celé série Českého poháru.

Dalšími „dobrými dušemi“, které nám pomohli závod (doufám úspěšně) uspořádat jsou firmy:  CK MatesTU, ProBikeTU, HUDY-Trutnov, Vella-cykloTU, Stěnava s.r.o., Kolomý s.r.o.,Baterca Trutnov, Horolezení.cz, Bischofstein a CMP Campagnolo.

Kromě závodníků přežili (téměř J) ve zdraví i organizátoři z řad Yetti-clubu a jeho přátel. Takže doufám, že do roka a do dne opět v Trutnově!!!

za organizátory z Yetti clubu Martin „Máca“ Macek                                      fotogalerie organizátora závodů