Facebook

Český horolezecký svaz

ROZJÍŽDÍME PARALEZENÍ, přijď na den otevřených dveří!

ROZJÍŽDÍME PARALEZENÍ, přijď na den otevřených dveří!
04. 11. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Lezení je pro nás všechny srdcovou záležitostí, která spojuje krásný pohyb, vytrvalost, psychickou i fyzickou odolnost s přírodou a úžasnou komunitou lidí. Přáli bychom si, aby tento sport byl dostupný všem bez ohledu na kondici či hendikep tak, jak je tomu běžně ve světě. Proto pro vás pořádáme DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na vybraných stěnách.

PAralezení

 

V posledních letech se tomuto parasportu dostává ve světě stále větší pozornosti a v současné chvíli již běží profesionální závody i na té nejvyšší úrovni IFSC. V roce 2028 v Los Angeles bude poprvé zařazeno mezi paralympijské sporty. Den otevřených dveří je prvním krůčkem k rozběhnutí paralezení v České republice. Ve spolupráci s několika oddíly i jednotlivci, lezeckými stěnami a neziskovou organizací Adapted chceme všem hendikepovaným sportovním nadšencům dát možnost se s tímto sportem seznámit a dokázat tak, že lezení je tu pro všechny.

 

KDY A KDE

20. 11. 2021 

SLANÝ - lezecká stěna HO Pohodička (bouldering)

ŠUMPERK - lezecká stěna SOŠ (lano, bezbariérový přístup)

 

4. 12. 2021
OSTRAVA - TendonBlok (bouldering)

 

 

PRO KOHO?

Den otevřených dvěří je určený pro všechny hendikepované sportovce, kteří mají chuť vyzkoušet nový sport. Nezáleží na zkušenostech ani výkonnosti.

 

 

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

Den otevřených dveří bude na každé stěně probíhat pod vedením zkušených instruktorů a odborníků. Konkrétní program bude sestavem na základě skladby přihlášených zájemců. Bližší informace vám včas zašleme na emailovou adresu.

 

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Přihlášení je možné pomocí online formuláře. Vyplnění všech údajů nám pomůže s organizací.

 

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!

 

 


M. Košatková, ČHS

foto: Sytse van Slooten