Rock Point ČP v boulderingu a ČP mládeže v Plzni 2016

21. 03. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 19. března v Plzni proběhly závody v boulderngu - 1. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu 2016 a 1. kolo ČP v boulderingu mládeže 2016. Jednalo se zároveň o první nominační závod pro dospělé i mládež pro zařazení do reprezentace ČR 2016. Boulderové cesty závodníkům připravili stavěči Zděnek Horáček, Marek Rottenborn „Azbest“, Štěpán Korčák.

Celá akce byla zahájena registrací účastníků v 9:15 hod. v místě konání - DEPO2015 - a uknčena vyhlášením výsledků ve 21:00 hod. Akce proběhla pod záštitou primátora města Plzně. Rock Point Českého poháru v boulderingu se zúčastnilo celkem 79 lezců, po kvalifikaci do finále postoupilo 8 lezkyň a 13 lezců. Vítězi závodu se stali Eliška Vlčková a Martin Stráník, druzí byli Gabriela Vrablíková a třetí místa vybojovali Lenka Slezáková a Roman Kučera. O hladký průběh závodů se postaralo 45 pořadatelů.

Více se o závodu dozvíte v závěrečné zprávě Romana Kozelky za pořadatele Lezení do škol.

Výsledky Rock Point Českého poháru v boulderingu 2016 (1.kolo):

muži:
1. Martin Stráník
2. Štěpán Stráník
3. Roman Kučera

ženy:
1. Eliška Vlčková
2. Gabriela Vrablíková
3. Lenka Slezáková

Vítězové ČP v boulderingu mládeže 2016:

junioři: Martin Žák a Eliška Vlčková

kategorie A: Jakub Skočdopole a Lenka Slezáková

kategorie B: Josef Lintymer a Eliška Adamovská

Kompletní výsledky všech kategorií jsou uvedeny na našem webu v sekci Přehled závodů ČR 2016.

Další pěkné fotografie ze závodu jsou k prohlédnutí na našem facebooku

foto: Monika Brkalová

foto: Standa Mitáč, archiv pořadatele