Rock Point ČP v boulderingu a ČP mládeže Praha 2016

09. 05. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení

V sobotu 7. května se v rámci doprovodného programu veletrhu Sport Expo na pražském výstavišti v Holešovicích konaly závody v boulderingu. Nejprve proběhly závody druhého kola Českého poháru mládeže v boulderingu 2016 a poté následovalo druhé kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu 2016.

Jedná se o druhý a zároveň poslední nominační závod do reprezentace 2016 v boulderingu, motivace závodníků byla tedy velká. Bouldery závodníkům postavil Vilém Chejn a další. Vítězi druhého kola Rock Point Českého poháru v boulderingu se stali Eliška Vlčková a Martin Stráník.

Závody odstartovala kategorie B (U16). Pro obě skupiny bylo připraveno 6 boulderů. Celkem se přihlásilo 9 holek a 7 kluků.
Vítězové kat. B:
Holky:
1. Adamovská Eliška
2. Kubátová Tereza
3. Hašková Klára

Kluci:
1. Pochman Štěpán
2. Holík Rostislav
3. Churavý Jiří

Následovalo pak společné kolo, kde závodily jak dospělí, tak i kategorie A (U18) a Junioři. Celkem se přihlásilo 23 holek a z toho 8 áček a 8 juniorek.

Vítězové kat. A:
1. Matúšová Michaela
2. Berčíková Marie
3. Loužecká Aneta

Vítězové kat. J:
1. Šimková Veronika
2. Vlčková Eliška
3. Zachrdlová Kateřina

Po kvalifikaci žen se rozjela kvalifikace kluků, která se lezla ve dvou skupinách. Celkem se na start postavilo 54 kluků a z toho 10 áček a 7 juniorů.

Vítězové kat. A:
1. Trojan Vojtěch
2. Kendík Jan
3. Skočdopole Jakub

Vítězové kat. J:
1. Běhounek Michal
2. Keller Mikuláš
3. Rázek Jakub

Do hlavního finále Rock Point českého poháru v boulderingu 2016 postoupilo 14 mužů, protože dva byli ze zahraničí a 8 žen.

Výsledky Rock Point Českého poháru v boulderingu 2016 (2. kolo):

muži:
1. Martin Stráník
2. Stefan Bednar
3. Štěpán Stráník

ženy:
1. Eliška Vlčková
2. Daniela Kotrbová
3. Karina Bílková

Generální partner: Rock Point
Pořadatel: BOULDER-X
Organizátor: ČHS

Kompletní výsledky všech kategorií jsou uvedeny na našem webu v sekci Přehled závodů ČR 2016.

...

.muzi_stupnezeny_stupne

foto: Standa Mitáč, emontana.cz

za pořadatele Jiří Oliva, za ČHS Kateřina Zelenková (sekretariát)