říjnový trénink SCM v Brně

12. 10. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení
V neděli 2. října proběhl další trénink SCM tentokrát na lezecké stěně Hudy v Brně. Tréninku SCM se zúčastnilo celkem 13 mládežníků pod vedením trenérů Tomáše Sychy, Davida Migala a Matouše Pokorného.
SCM Brno
Závodní sezóna na obtížnost byla v době tohoto tréninku před svým vrcholem, tedy před MČR U14 a následným MČR dospělých a mládeže. Proto i tréninky talentované mládeže v programu SCM (Sportovní centrum mládeže) jsou nyní zaměřeny tímto směrem.

Po rozcvičce pod vedením Tomáše byl pro děti připraven simulovaný závod v podobě tří kvalifikačních cest, bez finálového kola. Cílem bylo snažit se cesty lézt on-sight. Byly vybrány cesty v obtížnostech 7b až 8a a děti si v nich mohly vyzkoušet situace, které je na závodech  pravděpodobně čekají, tedy, správně načíst cestu a zvolit nejlepší betu, nepříjemné a těžké cvakání, náskok do startovních chytů, gradující obtížnost a  minimum míst na zastavení a odpočívání. Všechny pokusy měly děti natočené a následně rozebrané s trenéry. Lépe si tak uvědomily, co se jim v průběhu dopoledne podařilo a na co si dát případně větší pozor.
SCM Brno

Po obědové pauze následoval blok s Nikosem Zerdaloglu z FyzioGymCooper. Tato dvouhodinovka byla čistě praktická  a začínala  připomenutím toho, co už mladí závodníci znají a používají. Následně byla rozšířena o  téma mobilita a správná funkce hlezenního a kyčelního kloubu a jejich dopadu na lezecký výkon.

SCM Brno

V odpolední lezecké části měly děti za úkol v cestách implementovat poznatky a zpětnou vazbu z dopoledne. Na závěr se děti dolezly a Matouš s nimi probral principy strečinku a uvolnění po sportovním výkonu.

Další trénink nás čeká těsně před MČR mládeže a dospělých a to 30. října v Jungle Letňany.

J. Cinková, SCM
foto: D. Migal