Reprezentanti zařazeni do RSC Victoria VSC 2022

01. 02. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení

V letošním roce pokračuje projekt UNIS pod záštitou resortního sportovního centra VICTORIA Vysokoškolské sportovní centrum, do nějž byli zařazeni i někteří naši reprezentanti.

Victoria 2022

Hlavním cílem projektu je:

▸Podpořit vybrané sportovce a zajistit podmínky pro jejich přípravu a studium na vysoké škole

▸Centralizovat a unifikovat základní podmínky pro podporu vynikajících sportovců

▸Zvýšit povědomí o vysokoškolském sportu

Jsme moc rádi, že byli do programu na rok 2022 zařazeni tři členové naší reprezentace ve sportovním lezení, kteří jsou součástí Victorie od roku 2021. Níže přikládáme jejich osobní komentáře k tomu, jak jim podpora pomáhá:

Šimon Potůček:

“Podpora od programu UNIS mi v loňském roce velmi pomohla, ať už v podobě stipendií a tím tedy možnosti věnovat veškerý mimoškolní čas tréninku nebo také možnosti trénovat na univerzitních sportovištích bez omezení, což pro mě dohromady představuje opravdu skvělé podmínky pro přípravu. Díky UNISu je pro mě také snazší omlouvat absenci ze závodů a soustředění, protože jsou tímto způsobem profesoři trochu více tolerantní co se týče pohledu na sport v technickém oboru :)”

Štěpán Volf:

“Podpora od resortního centra Victorie VSC mi pomohla hned v několika oblastech. Především jsem díky finanční podpoře měl více času na trénink, který bych jinak strávil prací nebo různými brigádami, abych se uživil. Zároveň mi tento fakt pomohl nejvíce asi po psychické stránce, kdy jsem se nemusel starat příliš o to, že bych se ocitl ve finanční tísni. S tím souvisí i lepší možnosti materiálního vybavení. Uvítal jsem však i pozvánky na různé přednášky se sportovní tématikou, které mi osobně přišly zajímavé.”

Štěpán Potůček:

“Jsem velice rád, že jsem byl opět vybrán do projektu Victoria UNIS i tento pro rok. Pomáhá mi nejen v podobě stipendia, ale také v podobě volného vstupu na univerzitní sportoviště, uvolněním z povinných hodin tělocviku a usnadňuje mi také omlouvání absence, protože studuji na technické škole a někdy je těžké omluvit absenci ze sportovních důvodů. Za tuto pomoc jsem velmi vděčný a těším se na další spolupráci.”

Děkujeme za spolupráci RSC Victoria VSC!

ČHS