Reprezentanti ladí formu na mistrovství světa v Moskvě

08. 09. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení

Naši reprezentanti za sebou mají soustředění v Innsbrucku, které bylo především přípravou na blížící se Mistrovství Světa v Moskvě.

SOUSTŘEDĚNÍ iNNSBRUCK

Před pár dny vyjeli někteří naši závodníci do Innsbrucku, aby ještě doladili formu před MS v Moskvě. To čeká Elišku Adamovskou, Maki Janošovou, Míšu Smetanovou, Martina Stráníka, Šimona Potůčka, Štěpána Potůčka a Honzu Kříže již za týden.

Soustředění probíhalo především formou simulovaných závodů v obou disciplínách a následného nacvičování cest. Oba večery pak s trenéry Petrem Klofáčem a Gábinou Vráblíkovou probírali nastavení hlavy pomocí techniky mentalního koučinku a taktiky v závodním prostředí. Reprezentanti se tak snažili najít svoji individuální cestu ke zlepšení výkonu. Debatovali také o síle a citu při řešení boulderových problémů, o využití silných stránek, o možné přeměně slabých stránek na silné, o rozdílech podání výkonu v tréninku a na závodech i o lezeni v "přítomnosti".

Kromě trenérů se v Innsbrucku o naše závodniky staral také Nikos Zerdaloglu z Fyzio gym Cooper.

Fyzio Fyzio

Mistrovství Světa v Moskvě startuje ve čtvrtek 16. 9. 2021. Držíme všem závodníkům palce!

M. Košatková, ČHS