Reprezentační soustředění v Jungle Letňany

02. 02. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení

O víkendu 29.-30. 1. 2021 proběhlo další soustředění české reprezentace ve sportovním lezení, opět v tréninkovém centru ČHS v Jungle Letňany.

Repre trénink

Soustředění odstartovala prohlídka boulderů, které nachystal Denis Pail pro potřebu závodní simulace, která následovala hned po prohlídce. Byl zvolen nový systém 4 minut na jeden boulder s 15 vteřinami na přechod mezi bouldery. Závodní simulace tak byla spíše tvrdší a příliš topů během ní nepadlo, ale o to více poučení  si z ní reprezentanti odnesli do dalších simulací a hlavně závodů. Na závěr dne dostali reprezentanti zpětnou vazbou a doporučení ohledně jejich lezení, a to nejen od trenérů, ale také od Jendy Šolce, který byl přítomen jako zástupce ze strany stavěčů.

Repre trénink

Druhý den byl na programu eorkshop připravený Nikol Chovanovou z FyzioGym Cooper věnovaný tzv. OXYGEN ADVANTAGE – tedy technice dýchání, která nabízí nejen sportovcům možnosti jak zlepšit svůj výkon, lépe spát – tedy kvalitněji regenerovat a zdokonalit svou koncentraci.V praktické části byli reprezentanti rozdělení do tří skupin podle dechových testů, které všichni absolvovali ještě před soustředěním.

Celé soustředění bylo zakončeno (z důvodu covid omezení) online přednáškou sportovní psycholožky Hany Pernicové na téma „Stanovování cílů sezóny“. Jak k tomuto úkolu přistupovat, jak může správné stanovení cíle ovlivnit sportovcův výkon a co vše může udělat k jeho reálnému dosažení. Děkujeme lektorům za všechny nové informace a poznatky a Jungle sport parku za zázemí, které nám pravidelně poskytuje.

M. Košatková, ČHS