Reportáž z Aprílového poháru 2012 - ČP v lezení na obtížnost

02. 04. 2012 | Rubrika: Sportovní lezení

Ahoj lezecká komunito,

vítáme Vás u "online" přenosu 16. Ročníku Aprílového poháru.  Venku je lehce pod nulou, funí nepříjemný studený severák a poletuje sníh. Tady v hale je krásných dvacet  stupňů  a organizátoři hlásí, že vše je připraveno k zahájení závodu. Hlavní rozhodčím dnešního lezeckého klání bude T. Binter. Stavitelem lezeckých cest je velezkušený P. Solanský.

9:00 Zahajujeme závod předlézáním první cesty žen.
9:02 Startovní listina je vyvěšena. Celkem 9 žen se popere o 8 postupových míst do finále.
9:07 První lezkyně testuje záludnost open cesty.
9:40 Otvíráme druhou kvalifikační cestu.
10:30 Kvalifikace žen je skončena. Na první cestě jediný TOP v podání A. Pavlincové, na druhé děvčata vysněného topu nedosáhla.
11:00 Hlavní rozhodčí startuje open mužů. Borci lezou současně na dvou kvalifikačních cestách. Obě linie vedou nejpřevislejší částí lomnické stěny. Celkem poleze 20 lezců.
11:30 Kvalitním výkonem na cestě B se prezentuje mladý dravec Zdenda Ustohal.
12:00 Čas oběda pro nás neplatí. Závodníci si mění kvalifikační cesty.
12:15 Je vidět, že cesty jsou velice peprné. Dosud nemáme jediný top. Nebo že by byli lezci slabí?
12:30 J. Hlaváček předvedl velice bojovný výkon na cestě B. Top však odolal.
13:00 Openy jsou dolezeny.  Výsledky co nevidět určí dvanáctku vyvolených.

13:30 – 15:30 Takové male zpestření programu. Na  kostce od Singing rocku je uspořádán malý boulder závod .

15:30 Děvčata, která se dostala do finále, se odebírají do izolace.
16:00 Slavnostním nástupem zahajujeme finále.
16:10 Výborným výkonem se prezentovala Křížová Eva a obsazuje celkově třetí místo.
16:35 I přes zdravotní indispozice Tereza Svobodová topuje finálovou cestu. Zvedne Andrea Pavlincová hozenou rukavici?
16:40 Po malém zaváhání na krápníku ve stropě i Andrea Pavlincová cestu topuje. Diváci jsou ve varu a tleskají vítězce.

17:05 Obhlídka finálové trati můžu
17:10 M. Jedlička z Lezeckého kroužku Prachov otvírá tucet finalistu.
17:25 M. Rožek předvedl , jak má vypadat připravený útok ze zadních pozic.  Výborný výkon.
17:35 Mladičký Zdenda Ustohal smeknul. Škoda,  snad příště. Nervy i výkonost má.
17:40 Další pěkný výkon od juniora Petra Čermáka a 2. místo.
17:50 Kuba Hlaváček vzlíná finálovou cestou.  Ve stropě neudrží  předposlední chyt před topem a padá. I tak to stačí na další slavné vítězství.

Kompletní výsledky závodu jsou zde:

Děkujeme našim sponzorům  (Singing Rock, Samohýl, Aix, Makak, Mammut, Zitex, Jára Tišer) a ČHS, který je organizátorem seriálu závodů Český pohár v lezení na obtížnost.

za pořadatele Zdenda Žoldoš – HO Lomnice

Z. Ustohal ve fináleA. PavlincováK. OndrováK. Hlaváček

Autorem fotografií je Martin Ehmig.