Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Report z MMČR v lezení na obtížnost 2020

Report z MMČR v lezení na obtížnost 2020
06. 10. 2020 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

 

  

První říjnový víkend patřil Mezinárodnímu MČR v lezení na obtížnost.

Na pražský BigWall se sjeli závodníci všech dospělých a mládežnických kategorií, aby poměřili své síly a zabojovali o tituly mistrů.

Bohužel, vzhledem k opatřením souvisejících s pandemií COVID-19, probíhal závod v komorní atmosféře - bez přítomnosti diváků. Těm byl sportovní zážitek zprostředkován online přenosem finálových kol, který skvěle komentovali Honza Šolc a Nikola Bartošová.

Vzhledem k současné situaci bylo také upuštěno od semifinálových kol, a tak v sobotu prošly všechny kategorie pouze kvalifikačním kolem, které vyselektovalo ty nejlepší závodníky pro postup do nedělního finále.

 

Stavěči Denis Pail, Viktor Pařízek a Jan Šolc si pro finalisty připravili náročné, ale promyšlené a krokově velmi atraktivní cesty, což se ukázalo hned v prvním finálovém kole, ve kterém se utkala kategorie B. Nejlepší výkon předvedla Anička Mihalčíková a Adam Adamovský, který jako jediný dolezl až k topovému chytu, kde bohužel spadl. Těsně za Aničkou se umístila Arina Jurčenko a na třetím místě Barbora Bernardová. Z kluků obsadili zbylé stupně vítězů Štěpán Bulena na druhém místě a František Danda na třetím. 

 

Dívky B:                                   Chlapci B:

1. Anna Mihalčíková                  1. Adam Adamovský

2. Arina Jurčenko                      2. Štěpán Bulena

3. Barbora Bernardová              3. František Danda

 

Adam Adamovský   Anna Mihalčíková

 

Dívky B

 

Ženy, juniorky a dívky A se popraly o tituly ve společné finálové cestě, která také zůstala bez topu. Eliška Adamovská, stejně jako její bratr Adam v kategorii B, jako jediná dolezla až do závěrečné kolmice, kde jí nevyšel předposlední krok. Skvělý výkon podaly také Michaela Smetanová a Markéta Janošová, které cvakly jedenáct ze čtrnácti expresek.

 

Ženy:                               Juniorky:                      Dívky A:

1. Eliška Adamovská         1. Eliška Adamovská     1. Markéta Janošová

2. Markéta Janošová         2. Eliška Novotná          2. Michaela Smetanová

3. Michaela Smetanová     3. Natálie Tužová          3. Tereza Širůčková

 

Finále Ž, J, A

 

Eliška Adamovská  Markéta Janošová 

 

Závěr finálové neděle patřil mužům, juniorům a chlapcům A. I zde byla cesta pořádným testem síly, techniky i vytrvalosti. Jen pár závodníků překonalo krizové místo u desáté expresky. Do závěrečné kolmice, kde čekal pořádně vzdušný poslední krok, se podíval jen favorizovaný Adam Ondra a Kuba Konečný. Adam se se skokem vypořádal na jedničku a jako jediný TOPoval, Kubovi bohužel skok nevyšel, a tak obsadil druhou pozici, Martin Stráník třetí.

 

Muži:                               Junioři:                      Chlapci A:

1. Adam Ondra              1. Šimon Potůček           1. Marek Jeliga

2. Jakub Konečný         2. Štěpán Potůček          2. Jáchym Cink

3. Martin Stráník             3. Jiří Churavý                 3. Ondřej Slezák

 

Adam Ondra

 

Kuba Konečný  Martin Stráník

 

MMČR na BigWallu bylo zároveň posledním závodem Českého Poháru. Celkovými Vítězi se stali: Eliška Adamovská (Ž, J), Michaela Smetanová (A), Arina Jurčenko (B), Martin Stráník (M), Šimon Potůček (J), Ondřej Slezák (A) a Adamovský Adam (B). Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.

 

Vítězům gratulujeme a všem závodníkům děkujeme za skvělé výkony!

 

Děkujeme také sponzorům a partnerům, kteří přispěli k realizaci závodu: Hlavnímu městu Praha za finanční podporu, firmám Ocún (hlavní partner závodu), Tendon, Aix a TR Walls za ceny pro vítěze a za občerstvení firmám Kofola a.s., Živan a Chimpanzee.

 

Foto: David Stella

M. Košatková, ČHS