Report a výsledky z 2. nominačního závodu ČP v lezení na obtížnost v Ostravě na lezecké stěně Tendon

24. 04. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Lezecká stěna Tendon Hlubina Ostrava hostila 2. nominační závod ČP v lezení na obtížnost. Závodilo se v kategoriích dospělí a mládež. Jednalo se o napínavý závod, kdy závody vrcholily mnoha pěknými sportovními výkony. Pro všechny kategorie postavili velmi zajimavé linie stavěči Martin Jech a Vilda Chejn.

Ostrava Hlubina Ostrava Hlubina Ostrava Hlubina Ostrava Hlubina Ostrava Hlubina

Naštěstí hned od rána probíhalo všechno tak jak má. Velký dík proto patří týmu z ČHS, který nám hodně pomohl v organizaci celého závodu a samozřejmě všem sponzorům, zejména pak Tendonu za poskytnutí nových lan a některých hodnotných cen, AIX za poskytnutí lezeckých chytů, ČHS za podporu a všem zúčastněným.

Hned od ranních hodin se bojovalo ve čtyřech kvalifikačních cestách najednou a vzhledem k tomu, že v oblasti probíhal i festival Konopex, měli závodníci i diváci možnost oddechu a zábavy v okolí stěny. Třeba poslechem hudby nebo konzumací dobrého jídla.

Závod se lezl systémem dvou kvalifikačních cest v každé kategorii, které byly spravedlivým sítem přímo pro finálové boje.

V odpoledních hodinách pak bylo k vidění spousta napínavých pokusů ve finálových bojích. Moderování se už tradičně ujala Petra Popieluchová a společně s hudbou dokreslila bojovnou atmosféru.

Viděli jsme i dva pěkné TOPy a to v kategiríích dívčí a chlapecké B v podání Marka Jeligy a Markéty Janošové. V ostatních kategoriích jsme viděli také spoustu pěkných pokusů, ale cesty nepadly.

Výsledky jednotlivých kategorií pak dopadly následovně:

Ženy:

1. Vejmolová I., 2. Slezáková L. 3. Novotná E.

Muži:

1. Konečný J., 2.Binter T., 3. Trojan V..

Dívky B:

1.       Janošová M., 2. Králiková N., 3. Smetanová M.

Chlapci B:

1.      Jeliga M. 2. Vopat J. 3. Slezák O.

Dívky A:

1.      Novotná E. 2. Kubátová T., 3. Adamovská E.

Chlapci A:

1.      Potůček Šimon 2. Potůček Štěpán 3. Musil A.

Dívky J:

1.      Slezáková K. 2. Večeřová S. 3. Ondřej J.

Chlapci J:

1.      Konečný J. 2. Trojan V. 3. Lukášek T.

Tímto gratulujeme vítězům a vůbec všem závodníkům, kteří bojovali! A děkujeme všem zůčastněným za fandění a podporu. Podrobné výsledy závodu pak můžete shlédnout na webu: www.horosvaz.cz

Ostrava Hlubina Ostarva Hlubina

Děkujeme, Tendon Hlubina Crew.