Facebook

Český horolezecký svaz

Regionální Tendon Cup v Sobotce

Regionální Tendon Cup v Sobotce
19. 10. 2012 | Rubrika: Soutěžní lezení

V termínu 13.10.2012 pořádala horolezecká stěna v Sobotce již po čtvrté závody Tendon Cupu mládeže. Přestože se oproti loňskému ročníku, kdy se zde konalo české finále, jednalo „jen“ o regionální závod, sešlo se opět nabité pole startujících. Ze 120 závodníků dorazili účastníci nejen z Čech, ale i z Moravy, a je třeba poděkovat rodičům, kteří jsou ochotni pro své ratolesti obětovat v této hektické době svůj volný čas. Někteří byli dokonce nuceni dorazit již v pátek večer, aby se vyhnuli úmorné, někdy až 3 hodiny trvající cestě ze svého bydliště.
 
Závodní pole bylo poměrně stejnoměrně rozděleno do osmi kategorií. Největší zastoupení měla skupina dívky E (ročník 2003 a mladší ), kde bylo 25 závodnic. Nejmenší naopak nejstarší kategorie chlapci B (ročníky 1996 – 1998), zde startovalo jen 7 chlapců.
 
Boje byly dosti líté…. Přesto se nám podařilo vyhlásit vítěze a rozdat všechny ceny z našeho tradičního „švédského stolu cen“ do osmnácté hodiny! Tento zázrak se uskutečnil zejména díky množství zkušených organizátorů, kterým patří náš velký dík. Svůj podíl na úspěšném průběhu závodu měly i ideálně postavené cesty. Střídání silových a technických kroků v cestách nám závodníky výborně rozřadilo téměř chyt po chytu. Zásluhou rychlého finále se, i při velkém počtu závodníků, podařilo vyhlásit medailisty a rozdělit ceny velice brzy, a plánovaný konec do 18 hod. se podařilo dodržet.
 
Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravách, které trvaly téměř 2 týdny podíleli. Jsem rád, že se nám pro letošní ročník podařilo zajistit dostatečné množství stavěčů, rozhodčích a pomocníků nejen z okolí, ale dalo by se říci z celých Čech. Rádi bychom též poděkovali hlavnímu sponzoru a pořadateli seriálu Tendon cupu – firmě Tendon a Českému horolezeckému svazu, bez kterých by nebylo možné takovýto seriál uspořádat.
 
 Na závěr již jen přehled šťastných – doufáme – vítězů:
   kat. E – Jeliga Marek a Bulenová Eliška
   kat. D – Skoupý Jakub a Tvrzníková Nela
   kat. C – Kocián Tomáš a Duchanová Jana
   kat. B – Hofmann Jan a Bělková Kateřina

Kompletní výsledky jsou na stránce Přehled závodů ČR.
 
Za organizátory horolezecké stěny Sobotka - Jirka Provazník

 


 

Instagram

Instagram Horosvaz