Facebook

Český horolezecký svaz

Regionální Tendon Cup v Lanškrouně

Regionální Tendon Cup v Lanškrouně
02. 10. 2012 | Rubrika: Soutěžní lezení

Regionální Tendon Cup - závody mládeže v lezení na obtížnost v Lanškrouně

22.9. 2012, Lanškroun, tělocvična ZŠ na nám A. Jiráska.
H. Sikulováfinále dívky B - L. Kupčíkovábedna dívky E

 

Letošní regionální Tendon CUP v lezení dětí a mládeže na obtížnost se uskutečnil oproti listopadové tradici už 22. září. Pro místní pořadatele z HK Lanškroun o.s. to byl letos již pátý ročník, takže mohli čerpat bohaté zkušenosti z předchozích let. Jednoduché to však ani přesto nebylo, neboť od srpna procházela stěna významnou rekonstrukcí, při které byla vyměněna většina přichycovacích matic ve stěně. I když zde členové oddílu odpracovali desítky brigádnických hodin, závodní cesty se „ladily“ do poslední chvíle.

 

 

O perníkovou lanškrounskou korunu si letos přijelo zazávodit rovných 89 sportovců od Nového Boru po Ostravou a od Orlové po Břeclav. Po změně pravidel se letos soutěžilo ve čtyřech věkových kategoriích - E (roč. 2003 a mladší), D (roč. 2002 – 2001), C (roč. 2000 – 1999), B (roč. 1998 – 1996). Ještě loni nejsilnější skupina D se rozdělila na D a E, naopak slaboučké áčko se spojilo s kategorií B, což přineslo o dost vyrovnanější početní stavy v jednotlivých kategoriích. 

 

Nejmladší děvčata i kluci z „éčka“ byli velmi vyrovnaní a o pořadí rozhodlo až superfinále. Mezi děvčaty se nejlépe dařilo Elišce Bulenové z CC Ruzyně, klukům dominoval Jan Šimůnek z Nového Boru. Zlato pro kategorii D putovalo tentokrát do Pustiměře společně se Simonou Brhelovou. Jakub Skoupý si ve stejné věkové skupině dolezl pro prvenství díky třem bezchybným topům. Velmi vyrovnaná kategorie C se nakonec nejlépe povedla ostřílené závodnici Terezii Laubrové z Pustiměře. Mezi chlapci si na stupně vítězů zaslouženě stoupnul Matěj Burian z Brna. Domácí Terka Kostelecká (první v  průběžném pořadí seriálu závodů) v obtížné stropové cestě brala „jen“ třetí místo. Pěkné lezení v těžkém stropu předvedla v kategorii B nejen Veronika Scheuerová s Andreou Pokornou, které startovaly mimo soutěž, ale i Lucka Kupčíková z Pustiměře, která se stala i celkovou vítězkou. O pěkný sportovní zážitek se postarali Denis Pail a domácí Zbyšek Černohous. Oba  po dvou topech v kvalifikaci postupovali do finále béček z prvního místa. Shodný výsledek se opakoval i ve finále, a tak o konečném pořadí rozhodovalo  superfinále, kde o dva roky starší Denis dokázal, že má více sil i zkušeností a zaslouženě zvítězil. Trochu mu to však ulehčil i samotný Zbyšek, kterému se podařilo v náročném místě špatně cvaknout lano a náprava ho stála příliš mnoho sil. 

Závod se pod vedením Jirky Černohouse a hlavního rozhodčího Martina Macka vyvíjel ve svižném tempu a bez zbytečných zádrhelů. 

 

Seriál závodů regionální Tendon Cup  je organizovan Českým horolezeckým svazem. Sponzorsky seriál závodů zaštitila firma  Lanex, závod podpořilo město Lanškroun, firmy Schott  Lanškroun,  Rem Control Technik Brno,  Stavební firma Pavel Dařílek  Žichlínek,  Vondra a Vondra Luková,   čalounictví Martin Bříza Dolní Čermná,  One Mark – internetová řešení.
          

Za pořadatele závodu - František Teichmann

 

Fotografie -  Libor Peichl
Kompletní výsledky najdete na  na webu ČHS a další fotografie na webu pořádajícího oddílu.  

Instagram

Instagram Horosvaz