První závody PETZL 2. ligy jsou za námi

15. 06. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení

V květnu a červnu se rozjely letošní první závody PETZL 2. ligy určené pro mladé závodníky! Malí boulderisté se sešli v Sezimově Ústí, Pardubicích a ve Slaném.foto: Petr Chodura, Slánská Pohodička

2. liga je tu pro všechny mladé závodníky, kteří ještě výkoností nedosahují na přední příčky 1. ligy, ale rozhodně mají chuť se posouvat a třeba to jednou na bednu Českého poháru dotáhnout. Pro závody platí oficiální pravidla ČHS a jejich účastníci musejí mít platnou závodní licenci. O organizaci a přípravu se kromě oddílů stará také zkušený tým ČHS, který zajišťuje kvalitně postavené závodní cesty, výsledkový servis, hlavní rozhodčí a podobně. Titulárním partnerem 2. ligy pro rok 2022 je značka Petzl a partnerem firma Virgin Grip.

PARTNER_2.liga

Prvním závodem letošní sezóny byl WC Bouldering Cup v Sezimově Ústí, kterého se účastnilo na 70 dětí v kategoriích U8 - U16. Pro závodníky  bylo v každé kategorii připraveno 10 boulderů, přičemž každý závodník alespoň polovinu přelezl. I ti, kteří se neumístili, tak měli dobrý pocit ze svého výkonu a získali motivaci do dalších závodů.

Jungle pohár v Pardubicích byl určen pro závodníky U8 až U18 a sešlo se jich opravdu požehnaně, více než 100!

Prozatím třetím letošním závodem byla Slánská Pohodička, tradiční boulderový závod určený pro lezce kategorií U8 až U14. Pro závodníky v jednotlivých kategoriích bylo připraveno po osmi cestách, na jejichž překonání měli jednu hodinu. Všechny cesty byly postaveny z moderních závodních chytů a o jejich přípravu se postaralo stavěčské duo Honza Šolc a Anežka Radouchová. Závodu se celkem zúčastnilo 46 závodníků z různých koutů České republiky a bylo vidět, že si závody opravdu užívají. Po skončení každé kategorie proběhlo slavnostní vyhlášení, kterého se zúčastnili představitelé města Slaný, starosta Martin Hrabánek a místostarosta Radek Vondráček, kteří dětem předali medaili a drobnou cenu.

Tento závod byl zároveň posledním závodem, který se konal na staré lezecké stěně HO Pohodička a v tuto chvíli již probíhá rozsáhlá rekonstrukce a další tak proběhne již ve zbrusunovém prostředí,

foto: Petr Chodura, Slánská Pohodička

Veškeré informace o závodech PETZL 2. ligy naleznete na webu www.ceskelezeni.cz

Těšíme se zase po prázdninách!

M. Košatková, ČHS

foto: Petr Chodura