První závod SP IFSC v boulderingu 2015 proběhl v Torontu

01. 06. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V kanadském Torontu proběhl o víkendu první ze závodů letošního Světového poháru IFSC v boulderingu. Odstartovala tak série pěti závodů, ve kterých mohou závodníci soutěžit kromě stupňů vítězů jednotivých závodů také o nejlepší pohárové umístění. Naše barvy reprezentovali Adam Ondra a Martin Stráník, přičemž Adam se chystá ke startu ve všech pohárových závodech.

Mezi 73 startujícími muži se Adam nakonec umístil na 3. místě se dvěma topy ve finále, když na první a druhé místo bylo třeba o top víc, vyhrál Francouz Levier před Američanem Colemanem.

Martin Stráník skončil 27., sice bodoval, ale do semifinále nepostoupil, v hodnocení národů ČR patří i tak výborná 7. příčka z 25 zúčastněných států, zvlášť když připočteme, že jsme tam měli jen dva závodníky a počítají se nejlepší tři v obou kategoriích.

Průběh tohoto závodu byl obecně velmi překvapivý a mnoho zvučných jmen včetně úřadujícího mistra Evropy Jana Hojera (který skončil na stejné příčce s Martinem Stráníkem) se do finále tentokrát vůbec nedostalo.

V ženách vyhrála Anna Stöhr z Rakouska před Akyio Noguchi z Japonska a Juliane Wurm z Německa.

kvalifikacekvalifikacekvalifikacekvalifikace

fotografie z kvalifikací... (foto Katka Matějíčková)

adam semiadam semiadam finalevitězové

...semifinále, finále a stupně vítězů (foto Katka Matějíčová)

Více fotografií a info o průběhu najdete na našem facebooku https://www.facebook.com/pages/%C4%8Cesk%C3%BD-horolezeck%C3%BD-svaz/155360131170176?ref=ts&fref=ts

Další závod proběhne ve Vailu (USA) už 5. - 6. června a oba naši závodníci jsou přihlášení - sledujte jejich výkony průběžně u nás na facebooku a také živě na www.ifsc-climbing.org .

Radana Plevková, sekretariát