První Akademické Mistrovství Evropy ve sportovním lezení 2015 a EP mládeže v Mitterdorfu

04. 08. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení

Ačkoli se tento týden nekoná žádný závod Světového poháru, na mezinárodní scéně se představí řada našich mladých reprezentantů. Již ve čtvrtek 6.8. bude v polských Katowicích zahájeno Akademické mistrovství Evropy, kde ze závodníků startujících za Českou republiku ve Světovém poháru nastoupí Petr Burian a Tomáš Binter ml., které doplní Ondřej Bufka a Patrik Vaníček. Ve čtvrtek je na programu lezení na rychlost, v pátek bouldering, v sobotu kvalifikace a v neděli semifinále a finále v lezení na obtížnost.

Více se dozvíte na webu této události.

O víkendu se zároveň v rakouském Mitterdorfu koná další závod Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost, kam česká výprava vyráží v nejsilnější sestavě, tedy se všemi letos úspěšnými mládežnickými reprezentanty včetně Jakuba Konečného, Elišky Adamovské, Martina Jecha, Vojty Trojana a Lenky Slezákové. V sobotu jsou i zde na programu kvalifikace, v neděli pak finále.

Držte s námi všem našim závodníkům palce!

Tomáš Binter, předseda komise soutěžního lezení