Proběhlo soustředění (nejen) reprezentace v brněnském HANGARU

16. 12. 2019 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V neděli 15. 12. 2019 proběhlo soustředění reprezentace, členů VSCM a nejlepších mládežníků z kategorie U14. Zázemí pro toto soustředění nám poskytlo lezecké centrum Hangár v Brně, za což moc děkujeme!

IMG_0890

Celá akce začala přesně podle harmonogramu v 10h, protože všichni účastníci dorazili s předstihem, děkujeme!

V dopoledním bloku, který byl veden Nikol a Patrikem Chovanovými z Fyziogym Cooper, se závodníci naučili či zopakovali baterii mobilizačních, koordinačních, stabilizačních a posilovacích cviků.

Po obědové pauze následovala lezecká 2h část, kde probíhal nácvik jednotlivých typických kroků, které se opakují na závodech v boulderingu.

IMG_0975

IMG_0924

Po úvodní části se přešlo k dalším několika předem připraveným boulderům. Závodníci byli rozděleni do 5 skupin, ve kterých jim byli k dispozici naši starší reprezentanti-Martin Stráník a Štěpán Volf, nebo stavěči Štěpán Stráník a Denis Pail, dále trenérka Saša Gendová a opět Patrik Chovan z Fyziogym Cooper.

IMG_1080

Ve stejnou dobu, kdy závodníci bouldrovali, probíhal vzdělávací blok pro trenéry a rodiče. Proběhl úvodní tří hodinový blok v oblasti práce s psychikou dětí a mládeže v prostředí vrcholového a výkonnostního sportu, který posluchače zaujal, tudíž na něj navážeme a v dalších společných akcích prohloubíme už konkrétní podoblasti.

Osnovu přednášky najdete zde.

IMG_1011

V pozdním odpoledni došlo na představení nové tréninkové desky Jirky Baláše, který o jejím využití poinformoval jak závodníky, tak trenéry/trénující rodiče. Vzhledem k tomu, že v příštím roce proběhne opět testování reprezentace na FTVS UK, tak věříme, že bude tato pomůcka do budoucna zařaditelná do tréninku.

IMG_1074

Na závěr dostali závodníci několik protahovacích cviků od Nikol Chované.

Zakončením celého soustředění bylo zmínění výsledků našich nejlepších reprezentantů v proběhlé sezóně 2019. Oznámení o dalším plánovaném soustředění (25.-26. 1. 2020 lezecké centrum Smíchov). Informování o dřívějším začátku mezinárodních závodů v sezóně 2020, tudíž i nutnosti dřívějších nominačních závodů.

Všichni účastníci byli dále vyzváni, aby zaslali své podněty/žádosti/přání pro další společné akce Ivě Vejmolové, které rádi zohledníme a případně zařadíme do programu.

IMG_1042

Děkujeme všem účastníkům z řad závodníků, rodičů a trenérů.

Dále celému realizačnímu týmu Nikol a Patrikovi Chovanovým, Rudolfu Tefelnerovi, Saše Gendové, Jirkovi Balášovi, Martinovi a Štěpánovi Stráníkům, Štěpánu Volfovi, Denisu Pailovi, Petře Adamovské, Vojtovi Ličkovi a v neposlední řadě předsedovi ČHS Honzovi Bloudkovi.

Za organizátory,

Iva Vejmolová  - vejmolova.iva@seznam.cz, 603 358 441