PROBĚHL TRÉNINK REPREZENTACE V RYCHLOSTI A VSCM V OBTÍŽNOSTI

31. 03. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Poslední březnová neděle byla ve znamení repre soustředění, přesněji řečeno, tréninku členů VSCM v lezení na obtížnost a reprezentce v lezení na rychlost. Oba tréninky hostilo tréninkové centrum ČHS Hudy Brno.

Soustředění VSCM

SOUSTŘEDĚNÍ VSCM - OBTÍŽNOST

Soustředění VSCM v obtížnosti bylo zpestřeno zahraniční účastí členů maďarské reprezentace - Gergő Vályi, Nimrod Tusnádyi a další a jednoho ukrajinského závodníka - Illya Bakhmet-Smolensky.

Jako obvykle, proběhl simulovaný závod na dvou cestách, které přichystal Martin Jech. Martin si tím, jakožto stavěč prvního nominačního závodu, otestoval výkonnost našich nejlepších reprezentantů a poznatky tak bude moci na závodě efektivně zužitkovat.

VSCMVSCM

Během dopoledního závodu probíhalo u  vybraných závodníků měření laktátu - pro doplnění obrazu o metabolické aktivitě těchto sportovců a zároveň jako testování jejich výkonnosti. Odpolední trénink byl zaměřen na nácvik cest ze závodu nebo pokusy v cestách dalších věkových kategorií.

Jsme velmi rádi za možnost porovnat se také se zahraničními účastníky, se kterými se naši závodníci setkávají na mezinárodních závodech. V květnu by mělo proběhnout další takové soustředění, tentokrát za účasti slovinské mládežnické reprezentace.

SOUSTŘEDĚNÍ REPRE - RYCHLOST

Na lezecké stěně HUDY v Brně proběhlo rovněž soustředění v rychlosti. Účastníci absolvovali rozcvičení zaměřené na běžeckou rychlost a krátkou atletickou průpravu pod taktovkou hlavního trenéra reprezentace Petra Klofáče. Poté následovaly ostré pokusy ve dvojicích a nácvik techniky jednotlivých sekvencí, které s reprezentanty konzultoval olympionik Rishat Khaibulin.

Josef AndrleRepre R

Odpolední program byl zaměřen na nácvik a rozvoj koordinačních dovedností, často v našem sportu podceňovaných a vedl ho náš  "guru" rychlosti a pohybu Mgr. Josef Andrle (Andrle Sport).

Za celodenní péči o regeneraci účastníků děkujeme Martinu Vankovi z FyzioGym Cooper.

Partnerem české reprezentace je Rock Point

Saša Gendová, trenérka české reprezentace