Facebook

Český horolezecký svaz

Proběhl první závod U14 letošní sezóny

Proběhl první závod U14 letošní sezóny
16. 06. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

v sobotu 12. 6. se dočkali rozběhnutí závodní sezóny i naši malí závodníci!  Ta odstartovala závodem Českého poháru U14 v boulderingu na zbrusu nové venkovní boulderovce na zlínské stěně Vertikon - Singing rock, která byla vybudována za přispění ČHS. 

ČP U14 Vertikon Zlín

 

Celkem se závodu účastnilo neuvěřitelných 100 závodníků, což po dlouhém pandemickém období nikdo nečekal a všechny to mile překvapilo. Bylo zcela očividné, že děti jsou nadšené z možnosti znovu si zazávodit a opět se společně setkat, což bylo znát na celkové úžasné atmosféře. Všechny kategorie závodili pouze v jednom kole, kde je čekalo 6 boulderů stylem flash. 

 

Viděli jsme spoustu parádních výkonů, ale jedinými, kteří dokázali TOPovat všech 6 závodních boulderů byli vítězové jednotlivých kategorií, tedy Juraj Gondžúr, Eva Řepková (U 10), Adam Paar, Áďa Bodanská (U12) a Honza Štípek, Naty Paarová (U14). Jedinou další závodnicí, která dokázala všechny bouldery posekat, byla Sára Capandová, která na základě počtu pokusů obsadila v kategorii U12 druhé místo.

Dívky U14Chlapci U14Dívky U12Chlapci U12

Dívky U10Chlapci U10

 

Všichni lezci si velmi pochvalovali závodní bouldery, které si pro ně připravili zkušení stavěči Vilda Chejn a Viktor Pařízek a místní Luboš Polišenský. kluci se do práce opřeli stejně jako v případě dospěláckých závodů, kdy se přípravě a stavění věnují několik dní. U dětských závodů není takovýto formát přípravy zvykem, ale vzhledem k nadšeným ohlasům je jasné, že se vyplatil. 

Stavěči závodu


Celý závod proběl hladce, včetně dodržení časového harmonogramu, který nabral pouze drobné zpoždění kvůli dešti a delší přestavbě boulderů.

 

Děkujeme našim úžasným partnerům, bez kterých bychom závod nedokázali uspořádat, a to firmě SC Metal, Continental, městu Zlín, Zlínskému kraji a v neposlední řadě skvělým nadšencům z lezeckého klubu Vertikon Zlín. 

Partneři závodu

Krásné fotografie, opět od Petra Chodury, najdete ve fotogalerii závodu.

 

 


M. Košatková, ČHS

foto: Petr Chodura