Ohlédnutí za SP ve slovinské Kranji

07. 09. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz
3.-4. 9 probíhal ve slovinském městě Kranj další a zároveň poslední závod Světového poháru v lezení na obtížnost. Martin Stráník byl jediným českým účastníkem a dolezl si pro parádní 10. místo!
Martin Stráník
Jediný český závodník, který se účastnil posledního závodu SP roku 2021 byl Martin Stráník v doprovodu šéftrenéra české reprezentace Petra Klofáče. V pátek 3. 9. čekala závodníky kvalifikace, ve které absolvovali dvě kvalifikační cesty. Ve velké konkurenci 60ti závodníků zalezl Martin parádní výkon! V první kvalifikační cestě, kterou Martin lezl jako druhou, měl velmi dobře našlápnuto na TOP, ale v posledním kroku bohužel dlouho bojoval s preskou a těsně pod topem spadl. bojoval v kvalifikaci Světového poháru v obtížnosti ve slivinském městě Kranj. Přesto si dolezl pro celkové 15. místo, což bohatě stačilo na postup do sobotního semifinále! Bohužel do finále již Martin těsně nepostoupil a ze Slovinska si odvezl 10. místo, které je parádním výsledkem! Jelikož dolezl stejně jako další dva závodníci Domen Škofic a Martin Bergant do místa 29+, tak ho od postupu dělil pouze jeden další držený chyt nebo lepší umístění v kvalifikaci. Martin přelezl s naprostým přehledem klíčové místo, kde vypadla většina soupeřů. ale v místě kde vypadl bohužel špatně založil patu a zřejmě na chvilku ztratil koncentraci.
20210904_8598_JANVIRT_240ppi

Po tomto závodu již známe celkové výsledky Světového poháru v obtížnosti, které jsou pro české lezení naprosto parádní! Martin si svými letošními výsledky, mezi které si započítal také dva bronzy, obsadil vynikající 6. místo! Jen o jednu příčku níže se umístila Eliška Adamovská, která se letos stala vítězkou SP v Brianconu! Oběma gratulujeme a jim i ostatním členům české rerprezentace děkujeme za parádní výkony, které po celou sezónu podávali! Jsme rádi, že vás máme!

M. Košatková, ČHS
foto: Jan Virt, IFSC