Ocenění udržitelnosti IFSC pro Evropský pohár v boulderu v Praze 2022

15. 11. 2022 | Rubrika: O ČHS, Sportovní lezení

Od loňského roku uděluje Evropská rada IFSC ocenění udržitelnosti pro organizátory evropských mezinárodních závodů IFSC. Máme velkou radost, že právě Evropský pohár v boulderu v Praze získal letos stříbrné ocenění.

IFSC Award

Ocenění je udělováno na základě posouzení více než čtyřiceti kritérií z různých oblastí udržitelnosti, od energií, přes ubytování, dopravu až po řešení odpadků a úklidu.

„Ocenění udržitelnosti je velmi důležitým krokem k tomu, aby se téma ochrany životního prostředí dostalo při pořádání našich závodů ještě více do popředí. I malá opatření jsou z dlouhodobého hlediska důležitá a my pevně věříme, že organizátoři budou k IFSC závodům přistupovat "zeleně".
Viceprezident IFSC Europe Sports pan Heiko Wilhelm, volný překlad

Toto ocenění je pro nás dalším ujištěním, že jsme při pořádání Evropského poháru odvedli dobrou práci a zároveň nás motivuje přistoupit stejně odpovědně také ke Světovému poháru, který chystáme na rok 2023.

Ocenění převzal předseda ČHS Jan Bloudek.

ČHS