O víkendu se rozdávaly další tituly Mistrů ČR!

18. 10. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O víkendu 16.-17. 10. proběhly na HUDY stěně v Brně hned dva mistrovské závody 2021. V obtižnosti závodili mladí lezci kategorií U14 a v lezení na rychlost pak také mládežníci a dospělí.

MČR  2021 - rychlost, obtížnost

V sobotu se na HUDY stěnu v Brně sjelo 89 malých závodníků, aby se "poprali" o tituly mistrů ČR na parádních cestách od stavěčského tria ve složení Viktor Pařízek, Michal Kalvas a Olina Stehlíkov. Ačkoliv kvalifikace byla poměrně náročná a rozhodně napínavá, tak jsme se dočkali i TOPů! V kategorii chlapců dokonce na obou kvalifikačních cestách (Vojtěch Ambroz, Miroslav Bodanský a slovenský závodník Juraj Gondžúr v kategorii U10, Adam Paar v kategorii U12 a Jan Štípek v kategorii U14). Na finále byly postaveny krásné, silové i vytrvalostní a především vyvážené cesty, které TOPovali opravdu jen ti nejlepší závodníci.

V kategorii U10 se pro letošní rok stali Mistry ČR Eva Řepková, která byla TOPu na dosah, mezi chlapci v napínavém finále topovali hned dva borci, a po shodě v kvalifikaci nakonec rozhodl čas. Vítězem závodu se stal slovenský lezec Juraj Gondžúr, Mistrem ČR pak Vojta Ambroz. V kategorii U12 se nejvýše dostala Adélka Bodanská a Adam Paar. v kategorii U14 si suverénním TOPem dolezli pro vítězství Natálka Paarová a Honza Štípek, a stali se tak Mistry ČR 2021.

Naty Paarová

V neděli proběhlo na brněnské HUDYstěně Mezinárodní mistrovství České republiky dospělých, Mistrovství České republiky mládeže a Mistrovství České republiky U14 v lezení na rychlost. Závodů se zúčastnilo 73 závodníků, z toho 49 závodníků v kategorii U14 a 24 závodníků v kategorii mládeže a dospělých. Kategorie U14 závodily v nominačním formátu na pěti cestách, vítězi a Mistry České republiky pro letošní rok se stali Johanka Gaudlová a Timotej Piro (U10), Rozálie Šalé a Dan Školař (U12) a Lenka Hamplová, Honza Štípek (U14). Mezi mládeží zvítězili a stali se Mistry ČR po napínavé kvalifikaci Lucka Mrázová a Vilém Jančuš (B), Sabča Skoupá a Šimon Cibulka (A) a Terka Cibulková, Honza Šimůnek v juniorech. A konečně, v hlavní kategorii žen a mužů se ve strhujícím závodě stali Mezinárodními mistry České republiky Tereza Cibulková a Rishat Khaibullin, který v kvalifikaci zalezl za 5,682s, což je jen pár desetin od světového rekordu!

Rishat Khaibullin a Jan Kříž

GRATULUJEME VŠEM VÍTĚZŮM I ZŮČASTNĚNÝM

DĚKUJEME

pořadatelskému týmu z HO Lokomotiva Brno za skvělý průběh,
fanouškům a divákům za parádní atmosféru,
závodníkům za výborné výkony a především našim partnerům

za krásné ceny a podporu, bez které by závody nebyly!

Všechny fotografie z obou závodů naleznete ve fotogalerii sportovního lezení.

M. Košatková, ČHS