"O Lanškrounskou korunu" – 6. závod  seriálu "ČP mládeže do 14 let"

"O Lanškrounskou korunu" – 6. závod  seriálu "ČP mládeže do 14 let"
08. 11. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

"Tradiční" závod na pomezí Čech a Moravy. V sobotu 5.11.2016 přijelo do Lanškrouna 38 závodníků  z Moravy a Slezska a  39 z Čech.  Celkem 77 lezců a lezkyň ve 3 věkových kategoriích.  Jako obvykle měly silné zastoupení  oddíly Rocky Monkeys Brno 1 a Yetti club Trutov.

autorka: M. Brkalová

Téměř kompletní lezecká špička se sjela v dívčí kategorii U10 a U14. U chlapců v kategorii U12.  Pohled do startovní listiny sliboval  napínavou podívanou ještě před zahájením finále.
Výbornou formu potvrdili v kategorii U10 Mariana Janošová z HK Orlová a Jára Šikula z HO SK Prostějov. V kategorii U12 suverénně zalezl Adam Adamovský z HK Orlová a v silně obsazené dívčí kategorii nejlépe zalezla Barča Bernardová z HK Jihlava. Absolutně nejlepší výkon ve finálové cestě předvedla Eliška Bulenová z Green Trees Monkeys. S ní dokázal "držet krok" v chlapecké kategorii pouze Ondra Slezák z HK Rožnov pod Radhoštěm.

lasnkroun   lanskroun4   lanskroun2  _DSC2167

Závodní cesty postavil Honza Šolc, David Urbášek a Mikuláš Keller, ve funkci hlavního rozhodčího byl "přespolní" Míra Doseděl. Organizačně závody zajistili členové HK Lanškroun z.s. a Tomáš Binter.

Výsledky chlapci

Výsledky dívky

Jirka Černohous, pořadatel

autorka fotografií: Monika Brkalová