Noví členové Vysokoškolského sportovního centra Victoria 2021

03. 03. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V resortním centru VICTORIA došlo od roku 2020 k inovaci podpory vysokoškolských sportovců pro reprezentaci ČR, a tím i k nové koncepci sekce UNIS. Cílem tohoto programu je vytvořit takové podmínky, aby úspěšní a nadějní sportovci s mimořádnou sportovní výkonností mohli studovat a skloubit jak náročné studijní požadavky, tak sportovní přípravu a účast na soutěžích.

Na stipendijní podporu během roku 2020 byli vysokoškolští sportovci zařazování koordinátory zapojených VŠ. Za soutěžní lezení bohužel nikdo vybrán nebyl. Výběr sportovců pro rok 2021 už byl ovšem nově ve spolupráci se sportovními svazy, které mohly vydat doporučení na navržení vysokoškolských sportovců s výjimečnou sportovní výkonností s ohledem na splnění výkonnostních a dalších formálních kritérií.

Všichni sportovci a sportovkyně, které jsme navrhli do programu pro rok 2021 nám byli schváleni, a tak můžeme s radostí oznámit, že máme v letošním roce nově 4 závodníky se stipendijní podporou v resortním centru Victoria.

Šimon Potůček, student VUT v Brně

Šimon PotůčekŠimon Potůček na ME v Moskvě 2020

Štěpán Potůček, student ČVUT v Praze

Štěpán Potůčekštěpán Potůček na ME v Moskvě 2020

Štěpán Volf, student MUNI v Brně

Štěpán Volfštěpán Volf na ME v Moskvě 2020

Hana Křížová, studentka MUNI v Brně

Hana KřížováHana Křížová

Věříme, že tento projekt pomůže v příštích letech mnoha dalším reprezentantům soutěžního lezení při skloubení studia a vrcholového sportu.

text: Iva Vejmolová, Koordinátorka reprezentace a VSCM
foto: Jan Virt, Jan Kříž