Nominační závod pro ustavení reprezentace v lezení na rychlost byl přesunut do Bratislavy!

19. 02. 2013 | Rubrika: Sportovní lezení

V neděli 3.3. 2013 se uskuteční letošní nominační závod pro ustanovení reprezentace mládeže pro závody evropského poháru mládeže a reprezentace dospělých pro závody Světového poháru v lezení na rychlost.

Závod se uskuteční v Bratislavě na lezecké stěně K2 na standardní 15metrové cestě pro rychlost - komise spolu se závodníky upřednostnily Bratislavu a standardní cestu, aby závod proběhl v podobných podmínkách, s jakými se pak reprezentace bude setkávat na mezinárodních závodech. Závod začíná v neděli v 10:30 hod. Propozice k závodů jsou v kalendáři závodů (a nebo k nahlédnutí zde)

Závod je určen pro české závodníky - u mládeže se bude vybírat reprezentace z mládežnických kategorií B, A a Junioři. V kategorii dospělých se mohou zúčastnit všichni závodníci, kteří dosáhnou v letošním roce nejméně 16. let.

Závod bude probíhat na jedné standardní cestě, závodník má v této cestě 5 pokusů a nejlepší čas z těchto pokusů mu bude počítán do pořadí, ze kterého bude ustanovena reprezentace.

Reprezentační družstvo dospělých pro rok 2013 bude tříčlenné, tedy v kategorii mužů se mohou nominovat další 2 lezci (automaticky je do reprezentace nominován Libor Hroza), v kategorii žen se mohou nominovat celkem 3 závodnice. Nominační pravidla a podmínky jsou popsány zde.

Do reprezentačního družstva pro všechny mládežnické kategorie pro rok 2013 pro závody EYS na rychlost budou nominováni první čtyři závodníci a závodnice v každé kategorii na základě výsledků na nominačním závodě. Licence bude hrazena pouze prvním dvěma závodníkům v každé kategorii.

Celá nominační pravidla a povinnosti reprezentantů jsou popsány zde.

Za komise soutěžního lezení

Marie Dichtlová