Nominační pravidla pro mládež 2011

09. 01. 2012 | Rubrika: Sportovní lezení

V sekci Soutěžní lezení v části Informace pro závodníky -> Nominační kritéria mládež byla zveřejněna první verze pravidel pro to, jak se stát členem reprezentace mládeže pro závody EYC a MSJ 2012.

Jde o první verzi, neboť ani mezinárodní federace nemá v současné chvíli oficiální kalendář závodů, ale zatím jen prozatimní, a proto ani soutěžní komise nemohou určit, kdy a které závody budou právě nominačními závody pro začlenění do reprezentačního družstva ČR.

Zároveň vedoucí reprezentace vyhlašuje první letošní soustředění (budoucí) mládežnické reprezentace, které se bude konat o víkendu 28.-29.1.2012 na pražské stěně SmíchOFF.

Na soustředění bude závodníkům, rodičům a trenérům předestřen plán pro zajištění účasti našich mladých závodníků nejen na evropských závodech, ale i cíl letošního roku - ustanovit tzv. Elite tým a tento tým vyslat na Mistrovství světa mládeže, které se uskuteční v srpnu v Singapuru!

Cílem vedení reprezentace je poskytnout z rozpočtu komise prostředky nejlepším našim mladým reprezentantům, aby se tohoto Mistrovství světa mohli zúčastnit, ale pouze za podmínek, které snad do budoucna přispějí i k tomu, že z těchto nadějných juniorů budou i důstojní reprezentanti ČR v seniorských kategoriích.

Více o soustředění a plánech reprezentace zde.

Marie Dichtlová

vedoucí komise soutěžního lezení mládeže