Startuje MS v Paříži 2016 - obtížnost, bouldering, rychlost

14. 09. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Aktualizace

Adam Ondra získal na MS v Paříži zlatou medaili v lezení na obtížnost a stříbrnou medaili v  boulderingu - gratulujeme!

Podrobné informace z MS si budete moci přečíst na našem webu zítra.

Od středy 14. 9. do neděle 18. 9. se v Paříži koná Mistrovství světa v soutěžním lezení. Na programu jsou po experimentu z roku 2014, kdy se MS v boulderingu konalo zvlášť, opět všechny disciplíny, tedy lezení na obtížnost, bouldering a lezení na rychlost.

Ve všech disciplínách má také česká výprava reprezentanty, kteří patří k favoritům. Největším z nich je Adam Ondra, který obhajuje titul mistra světa z roku 2014 jak v lezení na obtížnost, tak v boulderingu a představí se v Paříži v obou těchto disciplínách. V boulderingu patří do absolutní špičky i Martin Stráník, který letos v závodě Světového poháru dokázal vybojovat druhé místo a v celkovém pořadí SP mu patří 7. příčka. V lezení na rychlost je jedním z adeptů na medaili Libor Hroza ml., který byl letos v závodech Světového poháru třikrát druhý a druhá pozice mu patří i v průběžném pořadí SP. Bojovat o kvalitní výsledky budou i další čeští reprezentanti.

V jednotlivých disciplínách nás budou reprezentovat:

Lezení na obtížnost - Adam Ondra, Martin Jech, Jakub Konečný, Tomáš Binter ml., Gabriela Vrablíková, Lenka Slezáková, Andrea Pokorná a na vlastní náklady startující Veronika Šimková.

Bouldering - Adam Ondra, Martin Stráník, Štěpán Stráník, Roman Kučera, Oldřich Klapal, Petra Růžičková, Daniela Kotrbová, Eliška Vlčková, Dominika Dupalová, Karina Bílková.

Lezení na rychlost - Libor Hroza ml., Jan Kříž, Petr Burian a na vlastní náklady startující Matěj Burian a Andrea Pokorná.

Program MS, výsledky i přenosy ze semifinále a finále v jednotlivých disciplínách naleznete na stránkách IFSC. O výsledcích českých reprezentantů budeme průběžně informovat na našem facebooku.

Tomáš Binter

předseda KSL